Anasayfa » Film Tanıtımları » Los Ojos de Julia – Julia’s Eyes (2011) – Julia’nın Gözleri


Guillem Morales’nin yönettiği ve Belen Rueda, Lluis Homar, Pablo Derqui ile Francesc Orella’nin oynadığı Julia’nın Gözleri (Los Ojos de Julia – Julia’s Eyes), 01 Temmuz 2011’de Duka Film dağıtımıyla Duka Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Gösterim Tarihi: 01 Temmuz 2011
Dağıtım: Duka Film
Yönetmen: Guillem Morales
Senaryo: Guillem Morales, Oriol Paulo
Yapımcı: Guillermo del Toro, Cruz Rodríguez
Görüntü Yönetmeni: Óscar Fuara
Müzik: Fernando Velázquez
Yapım: İspanya
Tür: Gerilim, Gizem, Korku, Psikolojik
Süre: 112 dk.
Oyuncular: Belén Rueda, Clara Segura, Lluís Homar, Andrea Hermosa, Boris Ruiz

Özet
Julia’nın (Belén Rueda) sonunda onu kör bırakacak olan bir göz hastalığı vardır. Julia’nın ikiz kız kardeşi de aynı hastalığa yakalanmış ve kendini bodrum katında asarak intihar etmiştir. Herkes onun intihar ettiğini düşünse de Julia aynı fikirde değildir, kardeşini kimin öldürdüğünü bu işin gerçek nedenini öğrenmek amacı ile kendini bu göreve adar ve araştırmaya girer. İpuçlarını tek tek toplamaya başladığı andan itibaren izlenildiğinin farkına varır. Bu arada gözündeki hastalık ilerlediğinden dolayı Julia cerrahi bir operasyon geçirir ve iki hafta boyunca gözünde bir sargı ile yaşamak zorunda kalır. Kardeşini öldüren katilin geceleri evine girip kendisini izlediğini hisseder ve onun için gerilimli saatler başlamıştır. Onun kusuru görme yeteneğinin sade bir çarpıtması mıdır veya hayal etme gücünün yeteneğimidir? Onu izleyen adam görünmez olabilirmiydi? Bu sorular içerisinde Julia gizemli ve karabasana dönen bu karanlık dünyadan kurtulabilecek miydi?

El Laberinto Del Fauno, El Orfanato, Splice gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Guillermo del Toro’nun yeni projesinde El Orfanato’daki Lauro rolüyle başarılı bir oyunculuk sergileyen Belen Rueda başrolde. Rueda’ya Broken Embraces’den hatırlayacağımız Lluis Homar eşlik ediyor. Yönetmenlik koltuğunda ise El Habitante Incierto gibi kaliteli ve farklı bir gizem – gerilime imza atmış Guillem Morales var. Morales yaklaşık 5 senelik bir aranın ardından bu filmle yeniden yönetmenlik koltuğuna dönüyor. Filmdeki isimler, konu ve trailer’e bakılırsa son dönemde korku – gerilim dalında iyi işler çıkartan İspanyol sinemasından yine kaliteli bir gizem – gerilim filmi izleyeceğiz gibi.

Julia’nın Gözleri Fotoğrafları

Julia’nın Gözleri Fragmanı

Julia’nın Gözleri Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. Ceyda -

    İlginç bir film. Ama çok korkunç durmuyor. Hevesle beklemem heralde. Denk gelirse izlerim artık. 😀
    Teşekkürler. 🙂

Yorum Alanı