Anasayfa » Dizi » Kıvanç Tatlıtuğ’un Yeni Dizisinde Eski Partneri Olmayacak!

Kıvanç Tatlıtuğ'un Yeni Dizisinde Eski Partneri Olmayacak!
Kıvanç Tatlıtuğ, Ocak 2014’de Nermiz Bezmen’in Kurt Seyt & Shura kitabından uyarlanan Çarlık Rusyası’nın görkemli yaşantısından Bolşevik İhtilali’yle İstanbul’a gelen bir ailenin hikayesinin anlatılacağı dizide Farah Zeynep Abdullah ile rol alacak.

Ay Yapım’ın hazırladığı bu dizide, Tatlıtuğ’un Kuzey Güney‘den rol arkadaşı Öykü Karayel’in de oynayacağı konuşuluyordu.

Ay Yapım’ın senaristlerinden Ece Yörenç, bir takipçisinin sorduğu “Kıvanç’ın yeni dizisinde Öykü Karayal’de oynayacak mı” sorsuna “Hayır” cevabını verdi.

Kurt Seyt ve Shura (Arka Kapak)

Kurt Seyt ve ShuraEdebiyat dünyasına “Uyandıran Aşk” isimli şiir kitabı ile adım atmış olan Nermin Bezmen, bu kez Çarlık Rusyasının debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul’a sürüklenen hayatları anlatıyor. 1892’nin Yalta’sından St. Petersburg’un saltanat günlerine, Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul’a, 1920’lerin Pera’sına, macera dolu bir yolculuk yapacaksınız. Onlarla beraber polkaların, troykaların sihirli alemini, ihtilalin acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günlerini yaşayacaksınız. Kurt Seyt: Mirza Eminof’un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola’nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu Bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal’in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı. Shura: Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit’in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıtılar. Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçeklikle aktarıldığı bir roman, “Kurt Seyt ve Shura.”

Kuzey Güney 80. Bölüm Son Sahne -Final-

sputnik yazdı

Yorumlar

 1. yurdanur kumaş -

  Yaziklar olsun ece hanima.bu uyumu zor yakalarsiniz.eger dizi halk icin yapiliyorsa izleyici görüşü dikkate alinir.ben öykü karayelle olmasini istiyorum.ilgililere duyrulur

  • HICI -

   Bencede. Amma yonetmen yenilikler isdiyo, yani her weyi ver kesi deyerlendiriyor. Oda iyi ya fena degil olur bence.

  • buket -

   YÜRÜ BE KIM TUTAR SENİ .ÖYKÜ KARAYELDE OYNASIN HALK ÖYKÜ KARAYELIN OYNAMASINI ISTIYORSA BENCE O OYNAMALI ÇOK HAKLISIN…!!!

 2. HICI -

  diziyi hangi kanalda baka biliriz? Ben Starpda yayimlanacagini biliyorum, oylemi?

 3. filiz -

  kıvanç ilk defa hayal kırıklığına uğrayacak bence dizisi tutulmayacak tutmaz senaryo ben izlemem bana ne rusların zamanından.Hazal kayanın diziside tutmamıştı siz yine aşk lı yapın bnce

  • buket -

   bencede sana katılıyorum fılız .aşklı olsun hemde öykü karayelde oynasın .lütfennn!!!!

 4. okan -

  Aşklı olsun ne ya sizin yüzünüzden artık televizyonda doğru düzgün dizi izliyemiyorum her kanalda aşk entrika dizileri var yok lale devri yok bilmem ne devri yaşlı teyzelerle birlikte bütün kanalları işgal ettiniz bi açıp bakın yabancı dizilere valla acıyorum size bi Kuzey Güney vardı gerçekten severek izlediğim onunda sonuna doğru saçmaladılar…

Yorum Alanı