Anasayfa » Etkinlik » Kaykay Parkı: Boyadılar!

Moustache Productions ve BOHEMIAN-ART İftiharla Sunar:

Beşiktaş’ta bir depo katına bir grup kaykaycı tarafından inşa edilen kaykay parkı, 15 Aralık – 18 Aralık tarihleri arasında sanatçılar tarafından Akçalı Boya sponsorluğunda boyandı! Sanatçıların işlerini görmek isteyenleri 18 Aralık 2009 tarihinde 720 Adrenaline Kaykay Parkı‘nda Carlsberg desteğiyle gerçekleşecek olan açılışa bekliyoruz.

Küreselleşen dünya ile birlikte paylaşımların artması sonucunda; kaykay, resim, moda, dans, müzik gibi DIY (Do It Yourself / Kendin Yap) alt-kültürlerinin özümsenerek oluşturduğu “Sokak Kültürü”, zamanla popüler kültürün yönünü değiştirecek bir akıma dönüşmüştür. Bu akımın bir ifadesi olan sokak sanatı, hükümete veya “resmi” sanata karşı olan muhalif kaynaklı sanata atıfta bulunmasına rağmen, kamu alanında uygulanan her türlü “sanatı” içermektedir. Sanat galerilerinin gözdesi haline gelmeye başlayan ve çağdaş sanatla olan bağı yadsınamaz hale gelen bu oluşum küresel bir dışa vurumdur. Bu dışavurumun bir diğer görünümü de kaykaydır. İlk anda kaykay, kayan bir tahta üzerinde yapılan hareketler ile onların zorluk dereceleri gibi görünmektedir. Oysa kaykayı başlı başına bir sanat olarak niteleyen, kaykaycıların vücutlarını kontrol ederken kayarak havalanmaları ve günlük hayatın içinde, şehrin sokaklarında veya rampalarda sergiledikleri performanstır.

İşte bu doğrultuda, 720 ADRENALINE KAYKAY PARKI, Türkiye’de sokak sanatı, kaykay ve DIY (Do It Yourself / Kendin Yap) altyapısı ile yetişen genç sanatçıları ve sporcuları bir araya getirerek üretimlerini paylaşacakları bir mekân oluşturmak amacıyla açıldı. Moustache Productions tarafından ve BOHEMIAN-ART desteğiyle düzenlenecek olan bu ilk sergide, ülkemizin bu alandaki en önemli sanatçıları ve şehrin çeşitli noktalarında karşılaştığımız kaykaycılar bir araya gelerek, sanatseverlere ve amatör sporculara görsel bir şölen sunacaklar.

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı