Anasayfa » Kitap » Karanlığın Elli Tonu


Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı. Bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak.

Kitabın Yazarı: E.L. James
Çeviren: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Kitap Türü: Yabancı Roman, Romantik Aşk
Yayınlandığı Yıl: 2012
Sayfa Sayısı: 640
ISBN: 6053430018
Orjinal Adı: Fifty Shades Darker
Kitap Puanı: 7.2 / 10

Ruhu yaralı genç girişimci Christian Grey’in karanlık sırlarının yıldırdığı Anastasia Steele, ilişkilerine son noktayı koyup bir yayınevinde çalışmaya başlar.

Ama Grey’e duyduğu karşı konulmaz çekim hâlâ etkisini sürdürmektedir. Grey yeni bir teklifle gelince ona karşı koyamaz. Nihayet her şey daha iyiye gidiyor gibi göründüğü sırada birden geçmişin hayaletleri ortaya çıkar. Anastasia, sorunlu, hırslı ve talepkâr Elli Ton’un sinir bozucu geçmişi hakkında, tahminlerinin çok ötesinde şeyler öğrenir ve ilişkileri bir kez daha tehdit altına girer.

Grey içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana da hayatının en önemli seçimini yapmak zorunda kalır.

Ve bu kararı tek başına vermelidir…

Karanlığın Elli TonuKitap Özeti

E.L. James’in son zamanların en farklı aşk kitabı serilerinden birine imza attığı kesin. 3 kitap halinde sunduğu Grinin 50 Tonu serisinin ikinci kitabı olan Karanlığın Elli Tonu serinin ilk kitabının kaldığı yerden devam ediyor.

Serinin ilk kitabını okuduğunuzda farklı bir roman okuduğunuzu hemen anlıyorsunuz. Erotik içeriği, gizemli, zengin ve yakışıklı bir adam, masum bir kız ve aralarındaki ilişki sizi adeta tutsak ediyor. Kitaptaki kızı daha iyi anlamaya başlıyorsunuz. Kitap öyle bir yerde bitiyor ki kitapçıya gidip hemen ikinci hatta şimdiden üçüncü kitabı da alıp zaman kaybetmeme derdine düşüyorsunuz. Fakat kitabı alırken de biraz utanç duyuyorsunuz çünkü bu tarz erotik içerikli bir kitap ile görünmek istemiyorsunuz.

E.L. James’in serisi aslında tek bir kitap. Bu yüzden ilk kitabı okumadan ikinci kitaba sakın başlamayın. Alacaksanız da üç kitabı birden alın çünkü ilk kitabı okuduktan sonra diğerlerini alacağınız kesin. Serinin ikinci kitabı da mükemmel bir başlangıç ile mükemmel bir finalin geçiş kitabı olmuş.

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. cemile -

    ben birşeyler yazmak istiyorum… kitabın üçünü de okudum ama bence güzeldi keşke dediğim erkeğin dilindende anlatılsa olacaktı onun hisleri düşüncelerini falan üçüncü kitabın sonun da biraz görmüştüm çok güzeldi bazı yerleri biraz erotik de olsa okunacak bir kitap neyse diyecem okuyun derim taavsiye ediyommm neyse şimdilik bu kadar………

Yorum Alanı