Anasayfa » Sinema » Jeffrey Wright, Beetee Karakteriyle Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak’ta!


Syriana ve Casino Royal filmlerinden tanıdığımız Jeffrey Wright’ın Açlık Oyunlarının ikinci filmi olan Ateşi Yakalamak‘ta Beetee rolüyle karşımıza çıkacağı açıklandı. Daha önce Tony Shalhoub’ın rol için düşünüldüğü söylense de yerine Jeffret Wright’la anlaşıldığı ortaya çıktı. Filmin özetini ve detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Beetee, daha önceki Açlık Oyunlarına üçüncü bölgeden katılmış, şampiyon olmuş, elektronik uzmanlık alanı olduğu için Volts ismini almıştır. Ayrıca 75. Açlık Oyunlarında Katniss ve Peeta’ ya yardımcı olacaktır. Philip Seymour Hoffman’ın yeni oyun kurucu Plutarch Heavensbee, Sam Claflin’in ise Finnick Odair olarak katılmasının ardından Wright’ın da Beetee olarak katılmasıyla Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak kadrosunu iyice güçlendirdi.

Filmin özetiyse kısaca şöyle; Peeta Mellark ve Katniss Everdeen 74. Açlık Oyunlarını kazandıktan sonra güvenli bir şekilde eve dönerler. Eve döndüklerinde hiçbir şey eskisi gibi değildir. Peeta ile Katniss’in oyun sırasında yakınlaşması aileleri ve yakın dostlarıyla aralarındaki ilişkiyi zedelemiştir. Capitol’de ise 75. Açlık Oyunları için bütün eski şampiyonları bir araya getiren bir zafer turu düzenlenir. Bu yüzden Capitol, Başkan Snow tarafından eskisinden daha fazla kontrol altında tutulur. 75. Açlık oyunları Panem’i tamamen değiştirecektir. Film 22 Kasım 2013’de sevenleriyle buluşacak.

benguak yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı