Anasayfa » Sinema » Jamie Foxx, The Amazing Spider-Man 2’de Electro Olarak Karşımızda!


Variety’nin yaptığı açıklamaya göre Acamedy ödüllü Jamie Foxx’la The Amazing Spider-Man 2‘de Spiderman’in düşmanı Electro rolü için görüşmeler yapılıyor.

Birkaç ay önce yönetmen Marc Webb’in yeniden yönetmen koltuğunda olacağı ve Spider Man Andrew Garfield’ın ise rolüne devam edeceği kesinleşmişti. Oyuncu kadrosundan açıklanan diğer bir isim ise Mary Jane Watson rolünü oynayacak Shailene Woodley olmuştu. Şimdi ise Foxx’un Electro olacağı haberleri her yerde… Bu gerçekten çok büyük bir haber!

İlk olarak Stealth filminde (biraz kötü bir filmdi) rol alan Jamie Foxx kariyerinde çok fazla yol aldı. Dreamgirls, The Soloist, Law Abiding Citizen ve Horrible Bosses gibi projelerde yer aldı. Daha sonra Quentin Tarantino’nun batı tarzı filmi Django Unchained’de Django karakterini oynadı. Eğer bu anlaşma sağlanırsa Foxx, kariyerine Spiderman’ın düşmanı Electro karakterini de ekleyecek. Variety’e göre Stüdyo karakter hakkında hala yorum yapmazken, kaynaklar Foxx’un bu rolü oynayacağını söyledi. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Şuana kadar ekranda siyah bir Örümcek Adam göremesek de, en azından artık siyah bir Electro göreceğiz. (orijinal karakter Electro beyazdı.) Electro karakteri ilk olarak 1964 yılında Stan Lee ve Steve Dikto tarafından yaratılmıştır. İlk kez The Amazing Spider Man serisinde görülmüştür. Elektrik mühendisi Max Dillon tamirat yaptığı sırada bir kaza geçirir ve elektriği şarj edebilen elektrik yüklü kötü karakter Electro’ya dönüşür.

Electro, Örümcek adam serisinde görmeyi sabırsızlıkla beklediğimiz kötü karakterleden biri. Foxx da bu rol için kesinlikle biçilmiş kaftan. Sizce de öyle  değil mi?

benguak yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı