Anasayfa » Sinema » Iron Man 4 ve 5 Olacak!
5 Mayıs 2013

Iron Man 4 ve 5 Olacak!
Iron Man 3 geçen yazın The Avengers filminin bıraktığı yerden başlayarak Marvel Sinema Evreni Aşama İkinin ilk bölümünü temsil ederken, bu aynı zamanda Robert Downey Jr.’ın kontratındaki son film olarak gözüküyor. Disney ve RDJ’ın antlaşmayı açıklaması biraz zaman alabilir fakat içiniz rahat olsun yeni bir film geliyor.

Tony Stark filmin ayrılmaz bir parçası. Ve Disney Jonny Depp’in Jack Sparrow olarak Pirates of Caribbean filmindeki yeri neyse Rober Downey Jr.’ın da hem Tony Stark olarak hem de The Avengers filmindeki rolüyle yeri böyle. Kelimenin tam anlamıyla o filmin yüzü ve 2008’deki orijinal Iron Man filmiyle bu işin başlamasına yardımcı olmaktan sorumlu.

Iron Man Aşama Bir’i başlatmıştı ve şimdi bundan beş sene sonra Iron Man 3 Aşama İki’yi başlatıyor. Fakat Aşama Üç için Ant Man filmindeki yeni bir karakter ilk Üçüncü Aşama filmi olarak başta olucak. Ama bu Iron Man 4’ün The Avengers 2 filminden sonra Doctor Strange ile birlikte kendine bir yer bulamayacağı anlamına gelmiyor. Ve bu olduğunda Robert Downey Jr.’ın başrolde olacağından emin olun.

Stüdyonun, medyanın ve hayranların en ileriyi düşündüğü film dünyasının doğasından dolayı stüdyoyla yeniden antlaşma imzalama ve ya Stark’ı yeniden oluşturma konuları Robert Downey Jr., yönetmen Shane Black, Başkan Kevin Feige ve prodüksüyonda yer alan diğer kişilerle yapılan röportajlarda sürekli gündeme geliyor. Feige karakterin geleceği hakkında “Tony devam edecek. Şimdiden The Avengers 2’nin vizyona giriş tarihi belli” dedi.

Fransız dergisi Premiere ile olan bir röportajında Shane Black üçlemenin üçüncü kısmını nasıl ele aldıkları ve bunun serinin ve karakterin geleceği açısından ne ifade ettiği hakkında konuştu.

“Üçüncü kısmın hakkından gelmek her zaman karmaşıktır. İlk işiniz “bu hikayede anlatmak için geriye ne kaldı?” sorusunu cevaplamaktır. Buradaki zorluk filminizin sadece Iron Man’in yeni maceralarından oluşan yeni bir bölüm olmayıp aynı zamanda bunun bir şeylerin devamı ve ileride anlatılacak yeni bir bölüm için başlangıç olmasının gerekmesidir. Bu sorunu Lethal Weapon 3 ve 4 filmlerinde yaşadım. Dördüncüsüne geldiğimizde senaristler anlatacak hiçbir şey kalmamış gibi hissettiler. Film daha çok bir TV dizisinin bölümü gibi oldu. Iron Man 3 filmi için geliştirdiğimiz hikayenin üçlemeyi sonlandıran bir hikaye olduğu hissediyorum. Ama aynı zamanda dördüncüsü için de bir açık kapı bırakıyor…”

Downey’in kontratının sonlanmışken acaba Iron Man 4’te yer alacak mı? Google ile kabaca çevrildiği üzere Black iyimser gözüküyor:

‘Bu Robert için son Iron Man filmi mi olacak?’ sorusu üzerine birçok tartışma var. Bir şeyler bana durumun böyle olmayacağını söylüyor ve onu dördüncüde, beşincide de göreceğiz… Ama ben birazcık heyecanlı olabilirim…”

Robert Downey Jr. kendisinin ve temsilcisinin görüşmelere bakış açısı olarak ne kadar iyi bir pozisyonda olduğu sataşmaları üzerine espri yaptı, Robert karakteri seviyor ve hayranların ondan istediğini takdirle karşılıyor. Yeni kontratta başrol görünüşleri arasında daha çok boşluk olacakmış gibi gözüküyor böylece RDJ diğer işleri takip edebilecek. Ama onu Avengers’ın devam filmine dâhil edin.

Hikâyeyi eşsiz ve taze tutacak yeni numaralar olmalı. Iron Man 3 bunu karakteri yeniden icat ederek yaptı. Resmi özetin belittiği gibi “insan ve makine” arasındaki çizgiyi karıştırarak. Kendisine enjekte ettiği Extremis virüsü ona yeni yetenekler kazandırıyor. Aynı zamanda kendi Iron Man elbiseleri ordusuna ve Iron Birliğine önderlik ediyor. Eğer uzay giysisini tarif eden dedikodular ve tanımlar bir göstergeyse Stark kendini uzayda uçarken ve Galaksinin Muhafızları ile tanışırken bulabilir.

Iron Man 3 Shane Black tarafından yönetildi. Senaryosu Shane Black ve Drew Pearce tarafından yazıldı. Ve oyuncuları Robert Downey Jr., Ben Kingsley, Don Cheadle, Gwyneth Paltrow, Guy Pearce, Stephanie Szostak, Jon Favreau, Rebecca Hall, William Sadler, James Badge Dale ve Paul Bettany’nin sesinden oluşuyor.

Iron Man 3 Mayıs ayının üçünde vizyona girdi. Thor: The Dark World 8 Kasım 2013, Captain America: The Winter Soldier 4 Nisan 2014, Guardians of the Galaxy on 1 Ağustos 2014, The Avengers 2 1 Mayıs 2015 ve Ant-Man 6 Kasım 2015 tarihlerinde vizyona girecek.

Iron Man 3 Türkçe Dublaj Fragmanı

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

 1. akillicino -

  keyifle okudumda… Tony göğüsündeki şeyi aldırdıktan sonra filmin 4. olmıcağını sanmıştım inşallah olur. 😀

  • batuhan -

   evet 5ide olur inşallah…..

  • Tonyronman -

   filmin en sonunu izleseydiniz 4. filmin geleceğini anlardınız neredeyse bütün marvel filmlerinde 8-12 dakikalık (siyah ekrandaki beyaz yazılardan oluşan ve yukarı doğru hareket edenden bahsediyorum) jenerikten sonra kısa yaklaşık 30-60 saniyelik bir bölüm olur. burayı izlerseniz gelecek filmler hakkında birşeyler yakalayabilirsiniz iron man 3 te de en sonda tony stark geri dönecek yazıyor. size tavsiyem bundan sonra 8 dakika bekleyin ve o kısımları izleyin.(bütün marvel filmlerinde.

  • Tonyronman -

   ve o göğsündeki şey dediğin arc reaktörü

 2. Ali -

  Tony Stark Iron Man 4 ve 5 te Oynaması Lazım Yoksa Film Okar İzlenmez Benm Fikrim Bu (:

  • sputnik -

   Haberde de gördüğün gibi Robert Downey Jr. ile aynen devam.

  • melek -

   Haklısın robert dwney JR. oynamazsa benim için hiçbir anlamı kalmaz demir adamın 🙁

 3. dansçı -

  inşala olur 4 debüyük ihtimalle demir adam robotların ustündeki boşluğu yada normal insan olup hayatına devam edicek……..

 4. melek -

  Açıkçası o zırhın içine yakışıklı biri lazım 😀 yoksa izlenmez. Robert giderse filmi sevmeyi de bırakıcam.

 5. Punisher -

  Her ne kadar cezalandırma tarzında boş acıma duygusunu görsemde seviyorum şu demir zımbırtıyı.O ait olduğu ve olacağı şeyi en sonunda söyledi.”Ben demir adamım.” Bu değişmeyecek.

 6. robert -

  robert downey jr hakikaten de holywood un buyuk oyuncuus ola yolunda ilerliyor helal olsun kendisine hayranim cunki mukemmel oyunculuk kabiliyyeti var ….

 7. Berke -

  Film’i tekrar izlerseniz sonunda Hulk’la yani Dr.bruce banner’a hikayeyi anlatıyor. Şakalaşıyorlar v.s Biraz daha izlemeye devam ederseniz ekran da yazı çıkıyor. Tony Stark Geri Dönecek diye 😉

 8. reaktör -

  rdj büyük ihtimal oynamayacak, yerine kim geçecek bilmiyorum fakat serinin devamında rdj oynamaz ise iron man 3 te ki çocuk bu işi devir almış şeklinde gidecek ama o çocuğu kim canlandıracak bilemem, rdj ile devam etseler tabiki süper olur ama, devam etmemeleri halinde altyapıyı o çocuk üzerinden kuracakları kesin

 9. Talha Eren Yazıcı -

  Robert Downey Jr olmadan film asla asla asla ve asla çekilmemeli . Eğer ara verilecekse bile yinede Robert Downey Jr ile çekilmeli. Zaten onsuz Marvel hiç bir şey. 🙁 🙁

 10. Gökçen -

  Robert Downey Başrol oyuncu olduğu içinde zaten filmden çıkmamalı

Yorum Alanı