Anasayfa » Film Tanıtımları » Inception (2010) – Başlangıç


Bu yaz, olay yeri, zihniniz olacak.

Christopher Nolan‘ın yönettiği ve Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillardile ile Ellen Page‘in oynadığı Başlangıç (Inception), 23 Temmuz 2010‘a Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.

Senaryo ve Yönetmen: Christopher Nolan
Gösterim Tarihi: 23 Temmuz 2010
Tür: Dram, Gizem, Bilim kurgu ve Suç
Süre: 2 saat 22 dakika
Yapım: 2010, ABD
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “Başlangıç” tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

YAPIM BİLGİLERİ

“Başlangıç/Inception” ‘ın başrollerinde üç kez Oscar® adayı olan Leonardo DiCaprio (Blood Diamond, Aviator) Oscar® adayı Ken Watanabe (The Last Samurai) Joseph Gordon-Levitt (500 Days of Summer) Oscar® ödüllü Marion Cotillard (La Vie en Rose) Oscar® adayı Ellen Page (Juno) Tom Hardy (RocknRolla, Cronson) Cillian Murphy (Batman Begins) Tom Berenger (Training Day) Dileep Rao (Avatar) ve iki Oscar® ödüllü Michael Caine (Hannah and Her Sisters, The Cider House Rules) yer alıyorlar.

Başlangıç/Inception filmi, Emma Thomas ile birlikte yapımcılığını da üstlenen Christopher Nolan tarafından yazıldı ve yönetildi. Filmin yönetici yapımcıları Chris Brigham ve Thomas Tull, Jordan Goldberg ise ortak yapımcısı. Nolan’ın kamera arkası ekibinde ise üç kez Oscar® aday gösterilen görüntü yönetmeni Wally Pfister (The Dark Knight, The Prestige, Batman Begins) yapım tasarımcısı Guy Hendrix Dyas (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, Elizabeth: The Golden Age) iki kez Oscar® adayı olan editör Lee Smith (The Dark Knight, Master and Commander: The Far Side of the World) Oscar® adayı kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland (Bullets Over Broadway, Collateral) ve Oscar® adayı özel efektler süpervizörü Chris Corbould (The Dark Knight) yer alıyorlar. Filmin müzikleri Oscar® ödüllü besteci Hans Zimmer (The Dark Knight, The Lion King) tarafından yapıldı.

Başlangıç Fotoğrafları

Başlangıç Fragmanı

Başlangıç Afişi

castiel yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı