Anasayfa » Sinema » Harry Potter’ın Spin-Off Filmi Geliyor: Fantastic Beasts and Where to Find Them

Harry Potter'ın Spin-Off Filmi Geliyor: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Geçtiğimiz günlerde Warner Bros. J.K. Rowling ile yapmış oldukları yaratıcı ortaklıklarının bir parçası olarak başlayacakları yeni film serisinin ilk filmi olan Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?) filmi ile J.K. Rowling’in senaristliğe adım atabileceğini açıkladı. Filmler Harry Potter’ın Hogwarts’dayken kullanmış olduğu aynı isimli ders kitabından esinlenildi ve filmlerde kitabın hayali yazarı Newt Scamander ön plana çıkacak.

“Herşey Warner Bros.’un bana gelip Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?) kitabını bir filme çevirmeyi teklif etmesiyle başladı. Bunun eğlenceli bir fikir olduğunu düşündüm ama Fantastic Beasts kitabının varsayılan yazarı olan Newt Scamender’ı görecek olma fikri zordu. Hayali dünyamda bu kadar uzun süre yaşadıktan sonra ona karşı oldukça korumacı bir hale geldim ve Newt hakkında birçok şey biliyorum. Sıkı Harry Potter hayranları bilirler Newt’i o kadar çok seviyorum ki Newt’in torunu Rolf’u Harry Potter serisinin en sevdiği karakterlerinden biri olan Luna Lovegood ile evlendirdim.

Warner’ın teklifini düşündükçe bu fikir kafamda reddedilemeyecek bir şekle girdi. Böylece Warner Bros.’un film teklifini kabul ettim.

Hikaye on yedi senedir içinde bulunmaktan mutlu olduğum dünya çapında bir büyücü ve cadılardan oluşan bir topluluğun içinde geçiyor olsa da ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’ kitabı Harry Potter serisinin ön hikayesi veya devamı değil. Bu kitap cadılar dünyasının kapsamlı hali. Bu saklı büyülü topluluğun yasaları ve gelenekleri Harry Potter kitaplarını okuyan ya da filmlerini izleyen herkese tanıdık gelecek. Ama Newt’in hikayesi Harry doğmadan 70 yıl öncesinde New York’da başlıyor.

Özellikle Warner Bros. Ailesinden Kevin Tsujihara’ya bu projeye olan desteği için teşekkür etmek istiyorum. O olmasaydı tüm bunlar gerçekleşemezdi. Her zaman söylüyorum sadece eğer gerçekten heyecan dolu bir fikrim varsa büyücülük dünyasını yeniden ziyaret ediyorum ve o fikri buldum.”

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Fragmanı

Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı