Anasayfa » Dizi » Gotham Dizisinin Web Sitesi Açıldı!

Gotham Dizisinin Web Sitesi Açıldı!
Gotham dizisinin çekimleri geçtiğimiz günlerde başladı, bunu kutlamak için FOX dizinin uzun bir özetini ve logosunu içeren resmi web sitesini meraklıların beğenisine sundu. Dizi James Gordon’nın kariyerine başladığı ilk yılları ve Batman hikayesinin kötü adamlarını konu alıyor.

Herkes Komiser Gordon ismine aşinadır. Suç dünyasının en büyük düşmanı ve ismi kanunla eş anlamlı olan adamdır. Peki Gordon’un hikayesi hakkında ne biliyoruz? Acemi bir polisken nasıl başarılı bir komiser oldu? Gotham şehrini el altından yöneten bu kötü adamların peşine nasıl düştü? Bu insanlar nasıl kötü adamlara dönüştüler? Catwoman, Penguin, Riddle, Two-Face ve Joker?

Gotham Dizisinin Web Sitesi Açıldı!

Gotham DC Comic dünyasında yer alan kötü adam ve kanun dışı kurtarıcıların dünyasının daha önceden hiç anlatılmayan hikayesini anlatıyor. Başyapımcılığını Bruno Heller’ın üstlendiği dizi günümüzün meşhur kahramanlarının doğduğu ve kötülüklerle dolu Gotham şehrinde yükselen bir polisin hikayesini anlatıyor.

Gotham şehrinde büyüyen James Gordon babasının bir zaman bölge savcısı olduğu bu şehri göz alıcı ve heyecan verici bulmaktadır. Şimdi ise Gotham şehrinde polis olarak göreve başlamıştır ve hayatının aşkı Barbara Kean ile nişanlıdır. Ve Gotham şehrini çocukluğundaki kötülüklerden uzak haline geri getirmeyi ummaktadır.

Cesur, samimi ve kendini kanıtlamaya hazır olan Gordon küstah ama yetenekli olan efsane polis Harvey Bullock ile partnet olur. İkili şehrin gelmiş geçmiş en büyük cinayet davasına bakar: Thomas ve Martha Wayne’nin ölümü. Cinayet mahalinde Gordon olaydan tek canlı çıkan kişi ile Wayne’lerin 12 yaşındaki oğulları Bruce ile tanışır. Küçük çocuğa karşı bir yakınlık hisseder ve ailesinin katilini bulacağına yemin eder.

Gordon genellikle Gotham şehrinin gizli suçlularının peşine düşer çete lideri Fish Mooney de dahil olmak üzere dizide daha sonradan kötü adamlara dönüşecek bir sürü karakter ile tanışır. Bunlara daha sonradan Catwoman olacak olan genç bir kız olan Selina Kyle ve Penguen karakterine dönüşecek olan Oswald Cobblepot da dahildir.

Dizi Gordon’ın polis bürosundaki yükselişinin yanı sıra Wayne mirasının varisi olan ve uşağı Alfred tarafından büyütülen Bruce ile ilişkisine de değiniyor. İkilinin dostluğu hayatları boyu sürecek. Gordon’ın bu genç adama yardımının, Bruce’un daha sonra dönüşeceği kahramanda büyük payı olacak.

Gotham DC Comics çizgi romanlarına bağlı olarak Warner Bros. Television tarafından yapılıyor. Başyapımcı Bruno Heller tarafından yazılan senaryo Emmy Ödülü adayı Danny Cannon tarafından çekiliyor.

Arrow 2. Sezon 18. Bölüm Fragmanı

Etiketler : ,
Son Ada Vapuru yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı