Anasayfa » Film Tanıtımları » Gone Girl (2014) – Kayıp Kız

Gone Girl (2014) - Kayıp Kız
David Fincher’ın yönettiği ve Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris ile Tyler Perry’nin oynadığı Kayıp Kız (Gone Girl), 10 Ekim 2014’de The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment tarafından vizyona çıkarılıyor.

Hikâyenin merkezindeki çift, eski bir New York’lu yazar olan Nick ve karısı “havalı kız” Amy. Beşinci evlilik yıldönümlerinde Amy kaybolur ve evlilikleri bir gizeme dönüşür. Nick şüphe uyandırıcı davranışları yüzünden bir numaralı şüpheli olur. Amy, ölü ya da diri bulunmak üzere ilham arayışındaki dünyanın gözleri önünde medya çılgınlığının övülen malzemesi haline gelir.

Nick ve Amy’nin bu romantik birlikteliği Amy’nin kaybolması ile simgesel bir Amerikalı suç hikâyesine dönüşür. Amy’ nin yok oluşu gizemli bir aynalı koridor haline gelir. Ortaya çıkan olaylar karışıllık ve şok etkisi yaratarak can alıcı soruları beraberinde getirir: Nick kim? Amy kim? Bu yapay kişiliklerin üzerine kurulmuş toplumda ve evliliklerimizde biz kimiz?

Senaryo Gillian Flynn’in romanına dayanıyor. Filmin yapımcılığını Arnon Milchan, Joshua Donen, Reese Witherspoon ve Cean Chaffin, yapım yönetmenliğini ise Leslie Dixon ve Bruna Papandrea üstleniyor. Filmin müzikleri Trent Reznor ve Atticus Ross tarafından uyarlanıyor. Görüntü yönetmenliğini Jeff Cronenworth, editörlüğünü Kirk Baxter, sanat yönetmenliğini Donald Graham Burt, kostüm dizaynını Thrish Summerville, ses dizaynını Ren Kylce ve oyuncu yönetmenliğini Laray Mayfield yapıyor.

Kayıp Kız Fragmanı

Kayıp Kız Afişi
Kayıp Kız

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı