Anasayfa » Kitap » Genç kızlığın kitabı yazıldı!

Genç kızlığın kitabı yazıldı!

DUNHAM’IN KENDİ HAYATINI ANLATTIĞI KİTABI ÇIKTIĞI GÜNDEN İTİBAREN ÇOK SATANLAR LİSTESİ’NDE.

Ödüle doymayan Lena Dunham’ın The New York Times’a göre “Yılın En İyi 10 Kitabı”ndan biri kabul edilen yeni kitabı Türkçe olarak çok yakında kitapçılarda yerini alacak.

HBO’nun bol ödüllü, e2’nin sevilen dizisi Girls‘ün yazarı, yapımcısı ve başrol oyuncusu, genç kadınların yeni fenomeni, Time dergisine göre dünyanın en etkileyici 100 kişisinden biri olan Lena Dunham‘ın Not That Kind Of Girl / Bildiğin Kızlardan Değil kitabı çok yakında Türkçe olarak kitapçılardaki yerini alacak. Daha önce feminizm, büyük beden olmak, kendine güven problemleri, yaş ayrımcılığı ve kadın çıplaklığının TV’deki pornografik kullanımı üzerine ses getiren açıklamalarda bulunan Hollywood aktivist yıldızlarından Dunham, kitabında da kendi tecrübelerini okurlarıyla paylaşırken gerçekçi çzöüm önerilerinde de bulunuyor.

TV’deki cesur duruşunu kitabında da sergileyen Dunham, aşık olmak, yalnız hissetmek, hep sağlıklı beslenmesine rağmen hep 5 fazla kilo ile gezmek, kendini bir oda dolusu yaşlı adama kanıtlamak zorunda kalmak, gerçek aşı bulmak, kendi hikayenin anlatmaya değer olduğuna inanacak cesareti bulmak gibi konulardaki tecrübe ve komplekslerini eğlenceli tarzıyla okurlarıyla paylaşıor. Okuyan Us Yayınevi’nden çıkacak kitabı siz de bizim gibi heyecanla bekliyorsanız Dunham’ın kadınların yaşadığı ortak problemlere karşı sunduğu sahici ve dobra çözümleri konu alan video serisiyle bir süre idare etmeyi deneyebilirsiniz.

Not That Kind Of Girl / Bildiğin Kızlardan Değil
Not That Kind Of Girl / Bildiğin Kızlardan Değil

Seri şu başlıklardan oluşuyor.

Feminizm

Büyük Beden

Arkadaş Kalmalı mı?

Kötü İnsanlarla İlişki

Kendine Güven

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Kabadayılık

Kötü Seks Deneyimi

Komik Olmayan Sevgili

Ölüm

Kıskançlık

Kahkaha

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı