Anasayfa » Dizi » Extant Dizisi Başlamadan Önce Bilmen Gerekenler Burada!

Extant Dizisi Başlamadan Önce Bilmen Gerekenler Burada!
Extant, Temmuz’da Foxlife’a geliyor. Oscarlı Halle Berry’nin muhteşem oyunculuğuyla bu yaz kendinden en çok bahsettiren dizilerden biri olacak.

Molly (Halle Berry) isimli kadın astronotun bir yıllık uzay görevinin ardından evine döüp ailesiyle yeniden bağ kurmaya çalışmasını izleyeceğiz. Fakat sadece bir aile draması yok… Molly’nin uzayda yaşadığı şeyler tüm insanlığını kaderini değiştrecek.

Extant; hem fütüristik bir gerilim, hem de yüreklere dokunan hüzünlü bir hikaye… Bu da onu diğerlerinden farklılaştırıyor.

Senaristler Steven Spielberg, Greg Walker ve Mickey Fisher… Heyecan verici değil mi?

Bu genel bilgiden sonra biraz daha derinlere inelim:

  1. Dizi tıpkı FX’te yeni sezonu yayınlanacak olan Under the Dome modelinde… Yani çok başarılı! Özellikle Halle Berry’nin oyunculuğu bu muhteşem senaryoyu zirveye taşıyor. İkinci sezonun da mutlaka gelmesi bekleniyor.
  2. Dizinin temelinde bir soru var: “Bizi insan yapan nedir? Makineler insan olabilir mi?”
  3. Berry’i Molly karakterine hayat vermek için ikna eden temel unsur bir anne olmasıymış. Berry’nin üç çocuğu var ve Molly karakterinin ailesiyle yaşadığı sorunları düzeltirken yaşadığı her şeyle yakından bir bağ kurabilmiş. Hatta kendi deyimiyle “DNA’larında hissetmiş.”
  4. Dizinin görsel efektlerinde Spielberg’in rolü büyük… Extant’in uzay sahneleri için ülkemizde de yayınlanan Gravity filmlerinin standartları belirlendi. Zaten X-Men‘de Storm karakteriyle uçmaya hayli alışan Halle Berry uzay konseptli yapımların yıldızı olmaya devam edecek gibi görünüyor.
  5. Berry, Extant’i Rosemary’s Baby filmine de benzetiyor. “Molly de ne olduğunu bilmediği bir şeye hamile… Acaba bu gerçekte ne?” Dizide hem bunu göreceğiz, hem de Molly’nin robot oğlu Ethan’ın insan olmak üzere eğitilip eğitilemeyeceğini izleyeceğiz. Tüm bu bilim-kurgu öykünün arkasında da bir aile dramı yer alacak.

Sabırsızlanıyoruz!

Extant Fragmanısputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı