Simon Pegg etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


J.J. Abrams’in yeni serisi olan Star Trek hakkında çok fazla bilgi edinememiş olsakta, film setinden yayılan dedikodulara göre yeni filmin Star Trek 2 olarak adlandırılmamasına karar verilmiş. Orijinal uyarlama olan altıncı seri Star Trek: Nesillerden sonra birçok klasik numarasal seri tarzından uzaklaştı. Ayrıca yeni filmin de bu 1, 2 ve 3 gibi numaralardan sakınacakları duyuruldu.


Brad Bird’in yönettiği ve Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg ile Paula Patton’ın oynadığı Görevimiz Tehlike 4 (Mission: Impossible Ghost Protocol), 23 Aralık 2011’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.


Steven Spielberg’in yönettiği ve Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig ile Nick Frost’un oynadığı Tenten’in Maceraları (The Adventures of Tintin), 04 Kasım 2011’de Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.


Steven Spielberg ve Peter Jackson’ ın filmi The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn’ in ilk resmi fragmanı ve afişi yayınlandı. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn, Herge’nin sevilen karakterlerinin ilk büyük CGI animasyon uyarlaması. Yıllardır bunun hakkındakileri duyuyorduk ve fragmanı görmeyi bekliyorduk. Sonunda bu fragmana sahibiz ve yanında resmi afişi de yer alıyor. Posterin arka planında korsan gemisi ve uçak var. Fragmandan ve posterden de anlaşılacağı gibi oldukça maceralı ve komik olacak.


Bildiğiniz gibi filmin ilk tanıtım afişi, kışkırtıcı bir sloganla –Kim Yakın Temas İster?– görücüye çıkmıştı. Ancak bu yeni afiş bize film hakkında detaylar veriyor. Bir uzaylının başınıza ne denli dertler açabileceğini işaret ediyor sanki… (uzaylı Paul karakterini Seth Rogen seslendiriyor). Basitçe tasarlanmış bir afiş olsa da, Paul’ u şimdiden tanımamıza yardımcı olacak kilit kelimelere yer verilmiş. Hiç kuşkusuz yeni yılda, Simon Pegg ve Nick Frost yeni uzaylı kankaları Paul ile başa çıkmak için çok ter dökecek.

Vizyona girmesini merakla beklediğim Star Trek (Uzay Yolu) filminin afişleri yayınlandı. Filmin 8 Mayıs 2009′da Türkiye’de vizyona girmesi bekleniyor.


Televizyonun efsane bilimkurgu dizisi “Uzay Yolu”nun yeni sinema filminde unutulmaz kahramanlarımızın gençlik yıllarına geri döneceğiz.


Quentin Tarantino, İtalyan asıllı yönetmen Enzo Girolami Castellari‘nin 1978 yapımı olan filmi Quel Maledetto Treno Blindato‘u Inglourious Basterds adıyla beyazperdeye tekrardan uyarlıyor.