Simon Beaufoy etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

The Hunger Games: Catching Fire (2013) - Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak

Roman, sadece Birleşik Devletlerde 50 milyon kopyaya ulaşan 3 kitaplık serinin ikincisi.

Francis Lawrence’in yönettiği ve Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ile Elizabeth Banks’in oynadığı Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire), 22 Kasım 2013’de vizyona çıkarılıyor.


Sadece birkaç ay önce Gary Ross’un yönetmen, Jennifer Lawrence’ın ise başrol oyuncusu olarak duyurulduğu ve büyük bir merakla beklenen beyaz perde uyarlaması Açlık Oyunları hayatımıza girmişti. Fakat Lionsgate Film Şirketi serinin diğer film uyarlamaları için tüm hızla harekete geçti bile. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Oscar’lı senarist Simon Beaufoy’la (Slumdog Millionaire, 127 Hours) Suzanne Colins’in çok satan serisinin ikinci kitabı “Ateşi Yakalamak” filminin senaryosunu yazması için görüşmeler yapılıyordu. Ve şimdi The Wrap’te yayınlanan resmi habere göre ünlü senarist, yönetmen Gary Ross ile bu filmin senaryosunda da birlikte çalışacak.


Danny Boyle’un yönettiği ve James Franco, Lizzy Caplan, Kate Mara ile Amber Tamblyn’in oynadığı 127 Saat (127 Hours), 28 Ocak 2011′de Tiglon Film dağıtımıyla Tiglon Film tarafından vizyona çıkarılıyor.