Şebnem Ferah etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Gençlik Medeniyeti; 19 Mayıs Gençlik Şöleni: Marmara Geleneksel Bahar Şenlikleri.

Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen yılın en renkli etkinliği Marmara Üniversitesi Geleneksel Bahar Şenliği, 14 Mayıs Pazartesi sabahı başlıyor.

29 Nisan 2011


İTÜFest’11 bu sene birbirinden başarılı isimlerle geliyor. Şebnem Ferah, Zift, MFÖ, İstanbul Film Müzikleri Orkestrası, Athena, Ozan Doğulu, Gripin, Juke Box, Babayani, Demir Demirkan, Sertab Erener, Haggard ve Kırmızı sizlerle olacak.


Nilüfer‘in 12 rock grubu ve solistiyle yaptığı “12 Düet” çıkıyor. Albümün çıkış parçası, Şebnem Ferah‘la birlikte seslendirdiği “Erkekler Ağlamaz” adlı parçası oldu. Haberin devamında yayınlanan video klibi izleyelim.


Yepyeni Bir Nilüfer!

12 düet albümünün en büyük özelliği, Nilüfer’in 12 hit şarkısının yeniden düzenlenerek Rock grup/solistleriyle birlikte söylenmesi.

Rock müziğin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah’ın geçtiğimiz günlerde Pasaj Müzik tarafından yayımlanan 6. stüdyo albümü “Benim Adım Orman”ın ilk video klibi “Yalnız” şarkısına Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde çekildi.

Rock müziğin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah‘ın merakla beklenen 6. stüdyo albümü “Benim Adım Orman” Pasaj Müzik etiketi ile 16 Aralık‘ta müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor.

Tarih 12 Nisan 1972’de Yalova’da dünyaya gelen kız çocuğu geleceğini bilmeden hayatın kollarına bırakmıştı kendini. Evin üçüncü ve en küçüğü olarak önce emekledi, sonra koştu. Her geçen gün yeni bir şey öğrendiği dünyadan hep yanında olan ve yanında olacak olan müziği öğrenmeye, anlamaya ve üretmeye başlayacaktı. Daha 5-6 yaşlarındaydı ve müzik çoktan hayatını ele geçirmişti. Babasının aldığı ilk müzik aleti olan keyboardla çalmaya başlar. Duyduğu melodileri çalarak kendini geliştirir.

Mor ve Ötesi 1995 yılının Ocak ayında Kerem Kabadayı (davul), Harun Tekin (vokal/gitar), Derin Esmer (vokal/gitar) ve Alper Tekin (bas) tarafından kuruldu. Kendi bestelerinden oluşan ilk albümünü aynı yılın Ağustos ayında Stüdyo Spectrum’da kaydeden grup, 1996’nın ocak ayında çalışmaya son halini verdi ve Şehir, 1996 Haziran’ında piyasaya çıktı. Grubun ilk video klibi “Yalnız Şarkı”, farklı tarzıyla ilgi çekti.