Pinhâni etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Pinhâni, yeni albümü “Başka Şeyler” in ilk klibini, albümün açılış şarkısı “Bana Hediye” ye çekti. Dünyanın sınırlara bölünmüş olmasını konu alan şarkı için, grup üyeleri Türkiye’nin dört bir yanına dağıldı ve sınır kapılarına dayandı. Ankara’dan başlayıp Suriye, Gürcistan ve Yunanistan sınırlarına yapılan yolculuklarda, grup üyeleri beş günde toplam 10,000 km’nin üzerinde yol kat etti. 30’dan fazla şehirde yapılan çekimlerde Pinhâni dört ayrı ekip olarak çekimleri tamamladı. Zorlu kış şartları, çekimleri zaman zaman aksatsa da Anadolu’nun beyaza bürünmüş hali bu yolculuk klibine çok yakıştı.


Pinhani, 2006 ve 2008’de yayınladıkları iki albümün ardından, bu defa tek bir şarkı yayınlamayı tercih ettiler; Yitirmeden. Bu şarkıyı şu an için sadece internette bulabileceksiniz. Hem resmi sitelerinde, hem de etkin oldukları diğer sitelerde şarkı yayınlanacak. Belki bir şarkı internet üzerinden ilk defa paylaşılmıyor, ancak bu onlar için bir ilk ve bundan sonra aynı yolla başka şarkılar da paylaşacaklar. Bu şarkıyı, her iki albümlerini kaydeden ancak 2008 yılında aralarından ayrılan Tanju Duru’ya ithaf ediyolar.

Türkiye’nin en köklü, çağdaş üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi, bilgi çağı olarak adlandırılan 21. Yüzyılın değerlerine sahip bir üniversite olmak için çalışmalarına devam ederken öğrencilerinin mesleki ve meslek dışı bilimsel birikimlerinin arttırılmasının yanı sıra gençlerin sosyal, kültürel, bedensel ve düşünsel alanlarda gelişmelerine ve çağdaş, analitik düşünme alışkanlığı kazanmalarına yönelik tüm ders dışı sosyal faaliyetlerini de desteklemekte ve kampüs yaşamı içinde her zaman bunlara yer vermektedir.

Pinhani, İkinci albümlerinde “Zaman Beklemez”in üçüncü klibi “Ne Güzel Güldün” ‘e çektiler. Haberin devamında yayınladığımız klibi tüm müzik kanallarında da görebilirsiniz.

Pinhâni grubu, solistleri Sinan Kaynakçı’nın askerden dönmesinin ardından ilk konserini 14 Şubat Sevgiler Günü’ nde Taksim Jolly Joker Balans’ da verdi.