Gary Ross etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Suzanne Collins’in tüm dünyada en çok satan kitaplar listesinde ilk sırada yer alan serisinden uyarlanan ve merakla beklenen “Açlık Oyunları / Hunger Games” dünya ile aynı anda, 23 Mart‘ta sinemalarda!


Entertainment Weekly, Jennifer Lawrence’ın Katniss, Josh Hutcherson’un Peeta ve Lenny Kravitz’in Cinna karakterlerini canlandırdığı Lionsgate’in yeni filmi The Hunger Games (Açlık Oyunları)’den yeni bir fotoğraf yayınladı. Fotoğrafta Cinna Peeta ve Katniss için gösterişli, alev almış gibi görünen bir kostüm hazırlıyor.


Sadece birkaç ay önce Gary Ross’un yönetmen, Jennifer Lawrence’ın ise başrol oyuncusu olarak duyurulduğu ve büyük bir merakla beklenen beyaz perde uyarlaması Açlık Oyunları hayatımıza girmişti. Fakat Lionsgate Film Şirketi serinin diğer film uyarlamaları için tüm hızla harekete geçti bile. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Oscar’lı senarist Simon Beaufoy’la (Slumdog Millionaire, 127 Hours) Suzanne Colins’in çok satan serisinin ikinci kitabı “Ateşi Yakalamak” filminin senaryosunu yazması için görüşmeler yapılıyordu. Ve şimdi The Wrap’te yayınlanan resmi habere göre ünlü senarist, yönetmen Gary Ross ile bu filmin senaryosunda da birlikte çalışacak.


Suzanne Collins’in çok satan romanından uyarlanan The Hunger Games filminden 6 yeni fotoğraf yayınlandı.


Oyunlar herkesi değiştirecek!

Lionsgate Apple aracılığıyla; başrolde, Jennifer Lawrence’in District 12’den geleneksel Açlık Oyunları’nda yarışacak olan kız Katniss’i canlandıracağı, Gary Rose’un Açlık Oyunları kitabından uyarladığı filmin ilk tam fragmanını yayınlamaya hazır. İlk fragman Ağustos’ta yayınlanmıştı ve vahşi dünyayla, Başkentteki bazı eğitimlere göz atarken fazla dövüş görememiştik.


Katniss Everdeen olarak Jennifer Lawrence, Peeta Mellark olarak Josh Hutcherson ve Gale Hawthorne olarak Liam Hemsworth gibi bazı bilinen yetenekleri içeren The Hunger Games (Açlık Oyunları)’ın birçok mıntıkasının oyuncuları oluşturulurken Suzanne Collins’in en çok satanlar arasındaki genç-yetişkin romanı birçok taze yüzü de öldürüyor. Birkaç ay önce filmin gelecek yıl Mart ayında vizyona gireceğini öğrenmiştik. VanityFair, Açlık Oyunları’nda birkaç mıntıkadan bazı başlıca yarışmacıların yer aldığı oldukça hoş bir fotoğraf yayınladı.


Birkaç çeşitli kaynak, merakla beklenen Gary Ross’un yönettiği Suzanne Collins’in Açlık Oyunları romanının film uyarlaması için sekiz karakter fotoğrafı yayınladı. Bu fotoğraflarla birlikte daha önce hiç görmediğimiz karakterlerin ilk görüntülerini de görmüş olacağız. Katniss Everdeen olarak Jennifer Lawrence, Peeta Mellark olarak Josh Hutcherson, Gale Hawthorne olarak Liam Hemsworth, Effie Trinket olarak Elizabeth Banks, Haymitch Abernathy olarak Woody Harrelson, Rue olarak Amanda Stenberg, Cinna olarak Lenny Kravitz ve Cato olarak Alexander Ludwing karakter posterlerinde yer alıyor.


Oranlar Lionsgate’in lehine olabilir. Şebeke, Suzanne Collins’in Panem’deki yıllık ölüm maçı The Hunger Games (Açlık Oyunları) hakkındaki serinin ikinci kitabının uyarlaması Catching Fire (Ateşi Yakalamak) devam filminin yayın tarihi 22 Kasım 2013 olarak belirlendiğini açıkladı. Birinci film The Hunger Games (Açlık Oyunları), şu anda Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Bank, Liam Hemsworth ve Woody Harrelson’u içeren kadro ile birlikte Gary Ross yönetiminde çekiliyor. Açlık Oyunları’nın yayın tarihi 23 Mart 2012 olarak belirlenmişti.