G.I. Joe: Cobra Strikes etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Friday Night Lights yıldızı Adriana Palicki’nin gelecek yazın devam filmi G.I. Joe: Retaliation’da Lady Jaye rolünü kaptığı zamana geri döndüğümüzde Bruce Willis’in orijinal G.I. Joe (General Joseph B. Colton)’yu oynamaya çalışan birkaç isimden biri olduğu bahsedilmişti fakat bu yapılan anlaşmadan çok uzaktı. Şimdi de Heat Vision, Willis’in 1980’lerin çizgi romanında nihai özgürlük kuvveti adındaki G.I. Joe vuruş takımın başlangıcından sorumlu karakterin rolünü almak için resmi olarak müzakerelere girdiğini bildirdi ve G.I. Joe’nun şimdiki kötü şöhretli rolü verilmiş oldu.


G.I. Joe 2‘nin vizyon tarihi 29 Haziran 2012 olarak onaylandı. Fakat başlığında, ilk filminde “Cobra Strikes” olarak seçiminde olduğu gibi bize listelenmiş seçiminde bazı karışıklıklar vardı ama Deadline, geçtiğimiz günlerde başlıktan “Retaliation” olarak bahsetti.


THR’nin bildirdiğine göre Ray Stevenson, oynadığı Dagonet, Murlaugh, Volstagg, Titus Pullo ve Frank Castle karakterleri gibi kötü olan Firefly olarak bilinen G.I: Joe 2 filminin Cobra karakterini oynayacak.


Friday Nights Lights’ın yıldızı Adrianne Palicki, Paramount’ un G.I. Joe: Cobra Strikes devam filminde kadın lideri oynayacak. Lady Jaye’yi oynayacak olmasıyla Channing Tatum ve Swayne Johnson’ ın yer aldığı kadroya katılmış oldu. Ray Park’ın yeniden Snake Eyes karakterini ve Lee Byung-hun’ın da tekrar Storm Shadow’u canlandırması bekleniyor. Ve RZA çoktan filme katıldı.