Frankenweenie etiketindeki yazılar gösterilmektedir.
21 Ekim 2012


Tim Burton’un yönettiği ve Winona Ryder, Martin Short, Catherine O’Hara ile Martin Landau’nun seslendirdiği animasyon film Frankenweenie, 9 Kasım 2012’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.


Frankenweenie filminin yönetmeni, onu böyle filmlerle görmeye alışkın olduğumuz ünlü yönetmen Tim Burton. Burton aynı zamanda filmin yapımcılığını, Allison Abbate ve birçok isimle üstlenmiş. Ayrıca yazarlar arasında da Tim Burton var, onun dışında Leonard Ripps gözümüze çarpıyor. Senarist John August. Filmi seslendirenler arasında Winona Ryder, Catherine O’Hara, Martin Landau ve birçok ünlü isim var. Yayınlanan fragmanı haberin devamında hep birlikte izleyelim.


Evet, ölümsüz ve sevimli köpek Frankenweenie’yle tanışın!

Başka bir Disney filmi Frankenweenie, yeni 3D stop-motion animasyon filminden yüksek çözünürlükte resimler yayınlandı. Bu bizim filme ilk bakışımız değil, Ekim ayında da bir grup fotoğraf yayınlanmıştı. Fakat şimdi yüksek çözünürlükte resimler ve iki kamera arkası fotoğraf yayınlandı.

2007’de Tim Burton’un Alice Harikalar Diyarında’yı 3 Boyutlu çekeceği duyurulmuştu. Onun Frankenweenie adlı kısa projesi ise 3 boyutta gerçek tek resimli hareket teknolojisi için dönüm noktası idi. Aslında Frakenweenie hakkında çok şey duyulmadı çünkü tamamen Alice’e odaklanılmıştı. Geçen hafta duyurduğumuz üzere, Burton muhtemelen Adams Ailesini 3 Boyutlu çekecek; ama onun yeni projesi Frkanwennie’yi içeriyor bu konuda Disney’den Don Hahn konuştu.