Facebook etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Yılın bu zamanı Twitter ve Google gibi siteler yıl içinde en çok konuşulanlarını, tartışılanları açıklıyor. Şimdi Facebook’ta aynısını yapıyor. Çarşamba günü Facebook, Amerika, İngiltere, Avustralya, Fransa gibi 11 ülkenin ağlarını baz alarak yılın en çok konuşulanlarını açıkladı.


PARANORMAL ACTIVITY hayranlarına, filmi vizyon tarihinden önce kendi şehirlerine getirme fırsatı veriliyor. Viacom, Inc. bünyesindeki Paramount Pictures, dünya çapında 25 şehirde özel olarak gösterime sokacağı popüler korku serisinin dördüncü filminin, hangi şehirlerde ön gösterimle izleneceğini belirlemek için geliştirdiği yeni “İste” Facebook uygulamasıyla, hayranlarını oy vermeye teşvik ediyor.


Bir kaç gün öncesine kadar durmadan büyüyen bu site, şimdi kaçan üyelerinin ardından ağlıyor. Facebook, sosyal fotoğraf paylaşım devi Instagram’ı geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu. Facebook’un bu hamlesine olan tepkiler genel olarak olumlu da olsa, bazı sitelerin raporlarına göre kullanıcılar, toplu halde Instagram’ı terketmeye başladı. Facebook, Instagram ile ilgili açıklamasında Instagram’ın özelliklerini geliştirmeye yoğunlaşacaklarını, sadece onu Facebook ile bütünleştirmeye odaklanmayacaklarını söylemişti. Ancak birçok kullanıcı, Twitter’da Facebook’un gizlilik ayarlarının kuşkulu olmasından yakındı ve “silme özelliği kalkmadan önce” fotoğraflarını silmek istediklerini söyledi.


Gün geçtikçe kullanım alanı genişleyen ve iPhone’lardan sonra Android cihazlara da gelen Instagram’la ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Sosyal ağ devi Facebook’un, Instagram’ı 1 milyar dolar ödeyerek satın alacağı ortaya çıktı.


Efes Pilsen tarafından 2-3 Temmuz tarihlerinde, santralistanbul’da düzenlenecek One Love Festival, dünyaca ünlü grup ve sanatçıları müzikseverlerle buluşturmanın yanı sıra sürprizleriyle de festival coşkusunu zirveye çıkaracak.


Bu yıl altmış sekizincisi düzenlenen Altın Küre (Golden Globe) ödülleri dün yapılan törenle sahiplerini buldu. Favori film olarak gösterilen The Social Network (Sosyal Ağ) filmi ödülleri toplarken, Natalie Portman da beklendiği gibi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.


16 Ocak 2011‘de sahiplerini bulacak olan 68. Altın Küre Ödülleri‘nin adayları açıklandı. Film kategorisinde Tom Hooper’ın Kral VI. George’u anlattığı ‘The King’s Speech‘ yedi dalda ödüllere aday gösterildi. ‘The King’s Speech’i, altışar dalda adaylıkla Facebook‘un kuruluş hikayesini anlatan ‘The Social Network‘ (Sosyal Ağ) and Mike Wahlberg’ün bir boksorü canlandırdığı ‘The Fighter‘ filmleri takip ediyor. Yılın en çok ilgi gören filmlerinden Christopher Nolan imzalı Inception da drama dalında en iyi film adayları arasında kendine yer bulmayı başardı.


David Fincher’in yönettiği ve Rooney Mara, Jesse Eisenberg, Andrew Garfield ile Rashida Jones’un oynadığı Sosyal Ağ (The Social Network), 22 Ekim 2010’da Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.

Sinetif.com olarak sosyal ortamlarda daha etkin olmak amaçlı çoğu yerde (Facebook, Google, Twitter, LastFM, FriendFeed) varız. Bunların dışında son zamanların gözdesi Facebook’un bir uygulaması olan “Hayran Sayfası”.

31 Ağustos 2009

Redd grubu web sitelerinde “Sorun, söyleyelim” başlığı altında dinleyicilerine bildirmişler. Grup hakkında birçok soru alıyorlar, mail yoluyla, facebook yoluyla veya yeni moda olan twitter’dan. Hepsini cevaplamak zor olsa gerek.