!f Istanbul etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

13. If İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali
Gelecek yıl Maximum Kart partnerliğiyle düzenlenecek 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’ne başvurular için sayılı günler kaldı. 13 Şubat–2 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival için başvurular 29 Kasım’da sona erdi.

!F İstanbul 2013’de Hareket Devam Ediyor
Maximum Kart partnerliğiyle düzenlenen 12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 14 Şubat’ta İstanbul’dan yola çıkıyor. Geçen yıl, dünyayı etkileyen sokak hareketlerini tema seçen !f İstanbul, hareketin geride bıraktığı rüzgârı takip ediyor ve dünyayı değiştiren insanların umut verici hikayelerini bir araya getiriyor.

‎!f Istanbul, 12. Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 14 Şubat'ta başlıyor.
Maximum Kart partnerliğiyle düzenlenen !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 12 yaşında.

Toronto’dan Venedik’e, Sundance’den Cannes’a, dünyanın önemli festivallerinde büyük ilgi görmüş filmlerin Türkiye galalarının yapılacağı !f İstanbul, heyecan verici programıyla 14 Şubat 2013’te başlıyor.


İstanbul ayağı 27 Şubat‘ta sona eren !f AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali yoğun istek üzerine ek gösterimler düzenliyor. Ek gösterimlerde festivalin ilgi çeken filmlerinden Here / Burada, Santa Sangre, W.R.: Mysteries of the Organism / W.R: Organizma’nın Sırları, Animal Kingdom / Hayvanlar Krallığı, Borrowers / Aşırıcılar, Heartbeats / Hayali Aşklar, Flowers of Evil / Kötülük Çiçekleri ve Three / Üç gösterilecek.


Geçtiğimiz senenin en çok konuşulan filmlerden biri, bu Pazar açıklanacak olan BAFTA ödüllerinde aday olan Four Lions’ın (Dört Aslan) yönetmeni, kült komedi yazarı ve DJ Chris Morris filmini sunmak üzere Istanbul’a özel bir ziyaret yapacak.


Dünyada yeni yeni gelişen “Canlı Sinema” Türkiye’de ilk defa If İstanbul’da izlenecek. “Canlı Sinema” konseptini ilk uygulayanlardan 4 Bölümde Ütopya (Utopia in 4 Movements) belgeselinin yönetmeni Sam Green, görüntüleri seyircilerin önünde ve müzisyenler eşliğinde film haline getiriyor, imge ve sözlerle canlı bir performans yaratıyor. Film, ütopya hakkında olduğu kadar, imgeleri, fikirleri ve performansı bir araya örme biçimiyle ütopya hayalini canlı kılmaya çalışıyor. Sinemanın geleceğiyle, ütopyaların geçmişi ve bugününe bakıyoruz.


Şubat’ta 10. yaşını kutlayacak olan !f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali İstanbul’da 17-27 Şubat arasında, Ankara’da ise 2-6 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Karadeniz nehirlerinin sonsuza kadar gürül gürül akacağını zannediyorduk. Meğer onları kapatacak 600 tane HES santrali planlanıyormuş. Akıl yaşla gelir sanıryorduk. Aptallar çağı’nın lise gösteriminden sonra “önce kurtarmaya değer bir uygarlık yaratalım” diyen bir kardeş bizi bizden aldı.

!f İstanbul bu yıl yalnızca İstanbul ve Ankara’da değildi, festival 15 kentteki sinemaseverleri örgütledi ve yeni bir sinema ağı kurarak sessiz sedasız bir devrime imza attı. Dijital teknoloji sayesinde, filmlerin daha önce gidemedikleri yerlerde gösterilmelerini sağlayacak yeni bir dağıtım modeli kuruldu.

Ünlü yönetmen Spike Jonze, Absolut için robot aşkını konu alan bir film çekti ve film dün akşam Sundance ve Berlin’den hemen sonra ilk olarak Absolut ve If! sponsorluğunda istanbul’da gösterildi.

 1 2 İleri