!f İstanbul 2010 etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

Karadeniz nehirlerinin sonsuza kadar gürül gürül akacağını zannediyorduk. Meğer onları kapatacak 600 tane HES santrali planlanıyormuş. Akıl yaşla gelir sanıryorduk. Aptallar çağı’nın lise gösteriminden sonra “önce kurtarmaya değer bir uygarlık yaratalım” diyen bir kardeş bizi bizden aldı.

!f İstanbul bu yıl yalnızca İstanbul ve Ankara’da değildi, festival 15 kentteki sinemaseverleri örgütledi ve yeni bir sinema ağı kurarak sessiz sedasız bir devrime imza attı. Dijital teknoloji sayesinde, filmlerin daha önce gidemedikleri yerlerde gösterilmelerini sağlayacak yeni bir dağıtım modeli kuruldu.

Ünlü yönetmen Spike Jonze, Absolut için robot aşkını konu alan bir film çekti ve film dün akşam Sundance ve Berlin’den hemen sonra ilk olarak Absolut ve If! sponsorluğunda istanbul’da gösterildi.

!f İstanbul 2010, 11 ile 20 Şubat arası düzenlecek olan 9. AFM Uluslararası Bağımsız Film Festivali‘nin biletleri bugün itibariyle satışa sunuldu. İnternet ortamından satın almak isteyenler MyBilet.com sitesi üzerinden alabilirler. Aynı zamanda festivalin afişini ve tanıtım filmini izlemek isteyenler, haberin devamından bakabilirler.