David Fincher etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

Gone Girl (2014) - Kayıp Kız
David Fincher’ın yönettiği ve Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris ile Tyler Perry’nin oynadığı Kayıp Kız (Gone Girl), 10 Ekim 2014’de The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment tarafından vizyona çıkarılıyor.


David Fincher’in yönettiği ve Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer ile Stellan Skarsgard’nin oynadığı Ejderha Dövmeli Kız (The Girl With The Dragon Tattoo), 13 Ocak 2012’de Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.


Sony, Steve Jobs’un biyografi filmini hazırlamak için kolları sıvamış, kitabın yasal haklarını da satın aldı.

Evet, o kadar da uzun sürmedi ki, sevilen yenilikçi teknoloji endüstri lideri Stece Jobs’un ölümünden iki gün sonra Hollywood’da hummalı çalışmalar başladı. Deadline’in açıklamasına göre Sony Pictures Jobs’un yakında çıkacak olan biyografik kitabının ve biyografik filminin haklarını almak için $1 milyonluk anlaşma yapmaya çalışıyor. Walter Isaacson tarafından özenle yazılmış olan biyografi basitçe Steve Jobs başlığıyla yayına çıkmaya hazırlanıyor. Kasım’da çıkması planlanan kitabın tarihi Eylül’e alındı ve açık bir şekilde görülüyor ki, Hollywood’a baya bir sıcaklık kazandırdı. Herhalde aramızda kimsenin Steve Jobs’un hayatının bir Hollywood filmi ile anlatılmasına karşı çıkmıyordur.


İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu. King’s Speech (Zoraki Kral) Bafta’ya bu yıl damga vuran film oldu.


David Fincher’in yönettiği ve Rooney Mara, Jesse Eisenberg, Andrew Garfield ile Rashida Jones’un oynadığı Sosyal Ağ (The Social Network), 22 Ekim 2010’da Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.


STIEG LARSSON’un uluslararası best-seller kitabından…

Tüm dünyayı kasıp kavuran bir fenomene dönüşen Millennium Üçlemesi’nin ateşi Türkiye’yi de sarmaya başladı. Dalga dalga büyümeye devam eden ve 41 ülkede 35 milyon satarak rekor kıran best-seller üçlemenin ilk ayağı “Ejderha Dövmeli Kız – The Girl With the Dragon Tattoo” 17 Eylül’de vizyona giriyor.


The Social Network (Sosyal Ağ)’ün yayınlanan afişinin üstünden pek geçmeden fragmanıda yayınlandı. Fakat çok heycanlanmayın sadece ses ve yazılardan oluşmaktadır. Sony değişik ve ciddi birşeylerin peşinde ve anlaşılan o ki; hemen göstermek istemiyor ve insanların merakını uyandırmaya çalışıyor. Yayınlanan fragmanı haberin devamında izleyebilirsiniz.


Filmin afişinde verilmek istenen mesaj büyük harflerle yazılmış fakat filmin adı nerede? Sol tarafta boylu boyunca durmakta “The Social Network“… Biraz tanıdık gelmiyor mu size de?

Sony seriyi taze bir kan ile devam ettirecek bir hikaye için sürdürdüğü senarist arayışını nihayet sona erdirdi. Görüşülen çok sayıda senaristin arasından Spider-Man 4 filminin senaryosunu yazması için James Vanderbilt ile anlaşıldı. David Fincher‘în yönettiği Zodiac filminin senaryosunu yazmış olan Venderbilt şu anda da “X-Men Origins: Wolverine” senaryosu ile DC’nin Vertigo grubunda yayınlanmış olan Losers çizgi romanının sinema uyarlaması senaryosu üzerinde çalışmakta. Vanderbilt’in seçilmesindeki en önemli etkenin özel efekt ağırlıklı değil de karakterlere odaklanan bir hikayeyi ön plana çıkartıyor oluşu olduğu söylenilmekte.

6 Şubat cuma günü vizyona girecek filmler şu şekilde;

The Curious Case of Benjamin Button – Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi
Bedtime Stories – Gerçek Masallar
Doubt – Şüphe
Vals Im Bashir – Beşir’le Vals
Dünya & Desie
Öldür Beni