Batı Yakası etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Geçen yılın “En İyi Yeni Sanatçısı”, önceki yılın “Rock’n Dark Müzik Yarışması Türkiye birincisi” Batı Yakası, kendi adlarını taşıyan ilk albümlerinin 4. video klibini grubun vokalisti Korhan Çelik askere gitmeden hemen önce “Bu Gece” adlı parçalarına çekti.


Efes Dark tarafından düzenlenen Rock’n Dark ile “Batı Yakası” Grubu’nu Türk rock müziğine kazandıran Çanakkale’de yeni rock yıldızları için heyecan yaşanıyor. Rock’n Dark Müzik Yarışması 2010 yılı Çanakkale elemeleri maNga ve geçen yılın birincisi Gizli Özne’nin katılımıyla 16 Ocak Cumartesi günü Çanakkale Hedon’da gerçekleşecek.

Batı Yakası kendi adlarını taşıyan albümlerinin ikinci video klibi “Belki Mutlu Olursun” ile karşınızda.

Ferman Akgül Çekti: Batı Yakası, kuruluşundan Rock’n Dark Express‘e, yarışmayı kazandıktan sonraki albüm çalışmalarından bugüne olan süreçte yaşadıklarını anlatıyor,

Şapkalarınızı, en rahat ayakkabılarınızı, güneş gözlüğünüzü hazırlayın! Efes Pilsen One Love Festival’e sayılı günler kaldı. Efes Pilsen One Love Festival’in şehri sallamasına az kaldı. Festival programında yer alan Röyksopp, Klaxons, Tricky ve Starsailor ile bu sene de heyecan yaratmayı başaran Efes Pilsen One Love Festival’e sayılı günler kaldı. Festivalin ilk günü 20 Haziran’da Klaxons, Tricky, Ayça Şen, Bora Uzer ve M83, yılın en uzun günü olan 21 Haziran’da ise Röyksopp, Starsailor, Yasemin Mori, Batı Yakası ve Portecho sahne alacak.

Efes Pilsen One Love Festival 8, Röyksopp, Klaxons ve Tricky’nin ardından eleştirmenler tarafından 21. yüzyılın İngiliz pop/rock dahileri olarak adlandırılan Starsailor’ı da ağırlamaya hazırlanıyor.

Her yıl düzenlediği bahar festivalleriyle gençleri coşturan Marmara Üniversitesi, bu baharı da müthiş bir festivalle karşılıyor. 11 Mayıs’ta başlayacak olan etkinlikler 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Marmara Üniversitesi Bahar Şenlikleri’ne bu yıl yine Türkiye’nin rock ve alternatif müziğin yıldızları hayat verecek.

Efes Pilsen One Love Festival, sekizinci yılında dünyaca ünlü iki grup Klaxons ve Röyksopp’un yanı sıra, Türkiye’de ilk kez sahne alacak olan trip-hop’un efsane ismi Tricky’yi de ağırlayacak.

Rock’n Dark Express 2008 Rock Müzik Yarışması’nın birincisi Çanakkale’li Batı Yakası grubu PMD Yapım tarafından piyasaya sürülen ilk albümleriyle müzik dünyasına “Merhaba” diyor.