Altın Küre etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Bu yıl altmış sekizincisi düzenlenen Altın Küre (Golden Globe) ödülleri dün yapılan törenle sahiplerini buldu. Favori film olarak gösterilen The Social Network (Sosyal Ağ) filmi ödülleri toplarken, Natalie Portman da beklendiği gibi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.


16 Ocak 2011‘de sahiplerini bulacak olan 68. Altın Küre Ödülleri‘nin adayları açıklandı. Film kategorisinde Tom Hooper’ın Kral VI. George’u anlattığı ‘The King’s Speech‘ yedi dalda ödüllere aday gösterildi. ‘The King’s Speech’i, altışar dalda adaylıkla Facebook‘un kuruluş hikayesini anlatan ‘The Social Network‘ (Sosyal Ağ) and Mike Wahlberg’ün bir boksorü canlandırdığı ‘The Fighter‘ filmleri takip ediyor. Yılın en çok ilgi gören filmlerinden Christopher Nolan imzalı Inception da drama dalında en iyi film adayları arasında kendine yer bulmayı başardı.


Oscar ödüllerinin habercisi olarak bilinen Altın Küre 2010 (Golden Globe 2010) ödülleri dün gece Los Angeles’ın ünlü Beverley Hills Oteli’nde yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu İngiliz komedyen Ricky Gervais’ın yaptığı gecede, En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri Avatar’ın oldu.

Gişe rekortmeni ve 2 Oscar sahibi “The Dark Knight” filminin Hans Zimmer ve James Newton Howard imzalı soundtrack’i raflardaki yerini aldı. Christopher Nolan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünü ünlü aktör Christian Bale’in oynadığı The Dark Knight, Heath Ledger, Maggie Gyllenhaal ve Aaron Eckhart’lı kadrosuyla sinemaseverleri fethetmişti.

Rock Müziğin efsane ismi Bruce Springsteen, “Working On A Dream” adlı albümü ile Ocak ayı sonunda müzikseverlerle buluşacak.

1944 yılından beri her yıl düzenli olarak verilen Golden Globe Awards‘ın (Altın Küre Ödülleri) 2008 yılı adayları açıklandı. Sinema ve diziler olarak iki kategoriye ayrılan tören, 11 Ocak 2009 tarihinde, Beverly Hilton Hotel / Beverly Hills’de gerçekleşecek.