Wes Craven etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

Efsanevi Yönetmen Wes Craven Hayata Gözlerini Yumdu!

Korku filmlerin efsane ismi Wes Craven 76 yaşında vefa etti.

Efsanevi korku filmi yönetmeni Wes Craven geçtiğimiz gün geçirmiş olduğu beyin kanseri nedeniyle 76 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Weinstein Şirketi’nin bir parçası – Dimension Films tarafından, geçtiğimiz hafta Scream Ödülleri’nde ilk defa gösterilen, sonra da online medya da yayınlanan Wes Craven’in serisinin en son filmi Scream 4 (Çığlık 4)’ün fragmanı sevenleriyle buluştu. CominSoon websitesinde bulabileceğiniz bu yeni fragman, sanırım ödül töreninde gösterilenden birazcık daha uzun, yine de fragman muhtemelen filmin sonuna doğru hepsi ölmüş olacak kocaman bir oyuncu kadrosuyla tanıştırıyor bizleri. Tabi, Rory Culkin tam anlamıyla neler olduğunu açıklamaya başladığı kısımda biraz bayat tadı veriyor ama belki de kanlı film serilerininde eğlenceli yanı bu. Film inanılmaz büyük bir kadroya sahip hatta orjinal “survivors” kadrosunun bir kısmı ve Hayden Panettiere de var, yani eğlenceli olacağa benziyor!


Büyük ilgi ile izlenen vampir dizisi True Blood’un kanlı güzeli Anna Paquin ve Gossip Girl’ün seksi yıldızı Kristen Bell ‘de Scream 4 kadrosunda. Merakla beklenen Wes Craven imzalı Scream 4, 4 Nisan 2010‘de vizyonda olacak.


Dimension, ilk çekimlerine Temmuz’da başlanacak olan “Çığlık 4” ün oyuncu seçimleri için ilk adımı atıyor.

Lake Bell, imtiyaz için görüşmelere başladı ve tekliflerde “Twilight” ın aktristi Ashley Greene, “Heroes” un yıldızı Hayden Panettiere ve “Twelve” in Rory Culkin baş rol oyuncuları olarak öne çıkıyor.


Bir korku klasiği olan “Elm Sokağında Kabus/A Nightmare On Elm Street”in güncellenen yeni uyarlaması ile Freddy Krueger geri dönüyor.

Eğer kötü karakterli insanlar sevdiğiniz bir insana zarar verirse, siz ona karşılık vermek için ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Elm Sokağı Kabusu ve Çığlık üçlemesinin usta yönetmeni Wes Craven ile 13. Gün’ün yaratıcısı Sean Cunningham, 70’li yıllarda Craven‘in yönetmenlik kariyerini ateşleyen ve sonraki yıllarda birçok korku filmine esin kaynağı olan “Soldaki Son Ev – The Last House on the Left“i yeniden keşfetmek için bir araya geldiler.