The Office etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


9 Sezondur ekranlarda yer alan başarılı komedi dizisi The Office, Mart ayında büyük finalini gerçekleştirecek. Büyük finalde Steve Carell’in geri dönüp dönmeyeceği hakkında dedikodular ortaya çıktı ve NBC kanalının başkanı Robert Greenblatt bu konuda açıklama yaptı.


The Office 8. Sezon 1. Bölümü ile 22 Eylül, Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “The List” olarak açıklandı. Yeni bölümün yayınlanan fragmanı haberin devamında izleyebilirsiniz.


Sevdiğimiz diziler yılbaşı tatile girdi, malesef. Onlar tatil yapıyorlar, bizler de tatilimizde dizisiz kalıyoruz. Biliyorum ki ben dahil kimse bu durumdan hoşnut değil. Peki bu aralar ne zaman son bulacak, sevdiğimiz dizilere ne zaman kavuşacağız? Bu sorunun cevabını haberin devamında takvim halinde yanıtlamaya çalıştık.

NBC TV 2010 prömiyer tarihlerini açıkladı. Merakla beklediğimiz dizilerden Chuck, The Event, Chase, Parenthood, The Biggest Loser, Undercovers, Outlaw, The Office, 30 Rock, Outsourced, The Apprentice, Community, Law & Order: Special Victims Unit ve Law & Order: Los Angeles dizilerinin yeni sezon başlama tarihlerini haberin devamından öğrenebilirsiniz.


Çoğu dizi sezon arasına girmişken, akıllarda kalan acaba hangi gün yeniden yayına girecek sorusudur. Buna yanıt olarak, Sinetif olarak Nisana kadar bir takvim tasarladık ve haberin devamında 4 aylık bir periyota günlük olarak hangi dizinin yayınlanacağını belirtmeye çalıştık.

21 Haziran 2009

Televizyon tarihinin gelmiş geçmiş, kusura bakmayın ama tartışmasız en komik dizisi olan “Seinfeld” ’ın Jerry Seinfeld ile birlikte yaratıcısı olan Larry David’in bile bir röportajında “keşke ben düşünmüş olsaydım” dediği bir ingiliz sitcomu Extras. Larry David gibi bir beynin “Curb Your Enthusiasm” ile farklı bir boyut getirdiği sitcom tarzını The Office ‘i yaratarak sinir bozucu bir espri anlayışı ile tamamen doğallığa taşıyan Ricky Gervais‘in 2005 yılında temelini attığı Extras kabaca iki extranın yani figuranın film setlerinden televizyona uzanan hikâyelerini 2 sezonda toplamda 12 bölüm + 1 özel final bölümüyle bize anlatmış olan ve BBC’de başladığı hayatına 2007 yılında Amerika’nın en kaliteli kanallarından biri olan HBO’da veda eden, izlerken gülmekten düştüğünüz yerleri kıvranırken silmenizi sağlayan bir başyapıt kesinlikle.

17 Haziran 2009

Seinfeld bir yana bugüne kadar en çok ingiliz sitcomlarında gülmekten yerlerde sürünmüş bir insanım. İngilizlerin tamamen kendilerine özgü ve bence çok ileri düzeyde olan espri anlayışları hiç anlamadığım şekilde bazıları tarafından çok soğuk bulunur. Bu da zamanla kilişe haline gelmiş bir yargıdır. İzlemeden, takip etmeden bunu söyler birçok insan. Benim için The Office ve Coupling en iyi sitcomlardan ikisi, Monty Python ekibi dünyanın gelmiş geçmiş en komik insanları, Mad en komik mizah dergisidir. Ve bu günlerde ise en çok güldüğüm sitcom kesinlikle Graham Linehan ‘ın yarattığı The It Crowd.

2008 – 2009 sezonunda Kış ayı içinde başlayacak dizilerin sezon prömiyerlerine haberin devamında ulaşabilirsiniz.

NOT: Sonlarında (*) işareti olan diziler; Sezon arasına girmiş dizilerin geri dönüş tarihleridir. İşaret olmayan diziler ise kendi tarihlerinde sezon prömiyerlerini ya da diğer sezonlarını yapacaklardır.

Bu yıl düzenlenicek olan 61. WGA Ödülleri için adaylar açıklandı. 7 Şubat 2009‘da Los Angeles ve New York‘ta düzenlenicek olan WGA Ödülleri’nde televizyon kategorisinde olan adayların listesine haberin devamında ulaşabilirsiniz.

66. Altın Küre adayları bugün Altın Küre’nin resmi web sitesinden açıklandı. Ödül töreni, 11 Ocak saat 20:00′de NBC’de canlı yayınlanacak. Yazının devamında, televizyon kategorisinde bulunan adayların listesine ulaşabilirsiniz.