Soysuzlar Çetesi etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

Geceye 6 dalda ödül alan “The Hurt Locker” filmi damgasını vurdu.

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi’nin (BAFTA) 2010 ödülleri sahiplerini buldu. “The Hurt Locker – Ölümcül Tuzak” filmi BAFTA Ödülleri’nin altısını alarak “Avatar”ı gölgede bıraktı. Her iki filmde sekiz dalda Bafta’ya adaydı.


Aylık Sinema Dergisi Altyazı’nın Şubat sayısının kapağında, Jane Campion’ın İngiliz şair John Keats’in hayatının son demlerinde yaşadığı aşka odaklandığı ve Keats’in şiirlerinin dokusunu perdeye taşıdığı filmi Parlak Yıldız (Bright Star) yer alıyor.


Oscar ödüllerinin habercisi olarak bilinen Altın Küre 2010 (Golden Globe 2010) ödülleri dün gece Los Angeles’ın ünlü Beverley Hills Oteli’nde yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu İngiliz komedyen Ricky Gervais’ın yaptığı gecede, En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri Avatar’ın oldu.

21 Ağustos 2009’da vizyona girecek olan Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi) filminin Türkçe altyazılı fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.


Quentin Tarantino, İtalyan asıllı yönetmen Enzo Girolami Castellari‘nin 1978 yapımı olan filmi Quel Maledetto Treno Blindato‘u Inglourious Basterds adıyla beyazperdeye tekrardan uyarlıyor.