James Cameron etiketindeki yazılar gösterilmektedir.


Geçen Aralık ayında David ve Ellison ve Megan Ellison kardeşler tarafından kurulan Skydance Productions ve Annapurna Pictures Terminatör’ün haklarını satın aldı. James Cameron’ın senaristliğini üstlendiği filmin durumu bir süre belirsizlik içindeydi ve hala da bir stüdyosu yok ama Ellison kardeşler Terminatör 5’in çekimlerine bir an önce başlamak istiyorlar.


Justin Lin, Terminator 5’ten ayrılmak zorunda kaldı. Megan Ellison ve Arnold Schwarzenegger’in Terminator 5‘in çekimlerine 2012’nin dördüncü çeyreğinde hazır olmaları ile Justin Lin çekilmek zorunda kaldı çünkü onun bir önceki teslim etmesi gereken film “Fast & Furious 6“. Terminator 5, üçlünün beraber yaptığı iki Terminator filminden biri.

29 Ocak 2011


Alister Grierson’un yönettiği ve Richard Roxburgh, Alice Parkinson, Christopher Baker ile Allison Cratchley’in oynadığı Sanctum, 04 Şubat 2011’de Medyavizyon Film dağıtımıyla r Film tarafından vizyona çıkarılıyor.


Hollywood’un yıldız oyuncusu Keanu Reeves, Londra’da bir okulda katıldığı söyleşide Matrix hayranlarını sevindirecek bir haber verdi.


Gişe rekorları kıran Avatar filmiyle 3 boyutlu teknolojiyi hayatımıza getiren yönetmen James Cameron, 1997 yapımı efsanevi filmi Titanic‘in 3D olarak yeniden vizyona gireceğini açıkladı.


Aylık Sinema Dergisi Altyazı’nın Şubat sayısının kapağında, Jane Campion’ın İngiliz şair John Keats’in hayatının son demlerinde yaşadığı aşka odaklandığı ve Keats’in şiirlerinin dokusunu perdeye taşıdığı filmi Parlak Yıldız (Bright Star) yer alıyor.


Oscar ödüllerinin habercisi olarak bilinen Altın Küre 2010 (Golden Globe 2010) ödülleri dün gece Los Angeles’ın ünlü Beverley Hills Oteli’nde yapılan bir törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu İngiliz komedyen Ricky Gervais’ın yaptığı gecede, En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri Avatar’ın oldu.

14 Aralık 2009


Titanik”, “Yaratıklar (Aliens)”, “Terminator” filmlerinin efsanevi yönetmeni James Cameron, sinema tarihinde çığır açacak filmi AVATAR ile bir kez daha seyircileri büyülemeye hazırlanıyor.

3 boyutlu (3D) sinema tekniklerindeki son teknoloji ile üretilen ve yapımı 14 yıl süren “en yüksek bütçeli film” olarak akıllara kazınacak AVATAR, 18 Aralık’ta tüm dünya ile aynı zamanda Cinebonus’larda!

San Diego Comic-Con’un başlamasına 2 aydan kısa bir süre kaldı. Yapılacak panellerin çok azı açıklandı ama Peter Jackson’ın ve Alacarakalık’ın konferansa katılacakları haberi sızdı. HitFix ise orada bulunma ihtimali olan 15 ünlüyü belirledi. Bunlar bizim konferansda görmek istediğimiz, salonu kudurtmalarını beklediğimiz oyuncular ve film yapımcıları.