Google etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

2014'te Google'da En Çok Neleri Aradık?
2014’te neleri merak ettik, kimleri aradık, hangi diyetleri uyguladık, hangi şarkılarla eğlendik?

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2014 Arama Trendleri” listesini açıkladı.

2013'te Google'da En Çok Neleri Aradık?
Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aradığımız kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı 2013 Zeitgeist listesini açıkladı.


2012 yılının sonlarına gelirken yılın en çok konuşulanları, en çok olay yaratan olayları açıklanmaya devam ediyor. Facebook’tan sonra Google’da en çok neler arandığını merak ediyorsanız listeye bakmanızı öneririz.


Uzay Yolu: Orijinal Seri için muhteşem bir doodle hazırlayan Google, yeni logoyu Uzay Yolu’nun 1. Bölümünün yayınlanmasının 46. yıldönümü şerefine ziyaretçilerine sundu.


Google Zeitgeist’da, yılın en hızlı yükselen 10 sorgusuyla birlikte 2011’in ruhunu yakalayabilmek amacıyla milyarlarca Google araması incelendi. Google tarafından her yıl, yıl içinde aramalarda yükselen trendlerin açıklandığı Zeitgeist, bu yıl da 2011 yılının en önemli olayları ve en son trendlerini gözler önüne serdi. Google’ın farklı kategorilerde belirlediği yükselen arama trendleri listesinde bu yıl yerli ‘dizi’ler ön plana çıkıyor. En hızlı yükselen aramalar listesinde geçen yıldan bu yana en çok konuşulan yapımlar arasında yer alan “Muhteşem Yüzyıl” dizisi ilk sıraya oturdu. Listenin ikinci sırasında e-devlet uygulaması yer alırken, üçüncü sıraya ise yine bir başka Türk dizisi olan “Adını Feriha Koydum” yerleşti.


Geçtiğimiz ay Google, Adroid’in yeni versiyonu Ice Cream Sandwich’i duyurdu. HTC’de akıllı telefonları için güncelleme haberini pek zaman kaybetmeden takipçilerine duyurdu. Fakat tarih ve hangi telefonlar hakkında bilgi yoktu. HTC, bu konuda açıklamada ilk aşama olarak tarih ve başlangıç olarak güncellemesi gelecek telefon bilgileri geldi. HTC’nin yapmış olduğu basın açıklamasını haberin devamında okuyabilirsiniz.


Dünyanın en önemli arama motoru olarak karşımıza çıkan Google, farklı sektörlerde de adından söz ettiriyor. Son gelişmelere göre; önümüzde ki dönemler de Google’ı bir bilgisayar üreticisi olarak görebiliriz.


Google Plus‘ta hesabı olan kullanıcıların profil bilgileri 31 Temmuz‘un ardından halka açılıyor. Bunun anlamı ise şu: Google’a kayıtlı profiliniz artık herkesin erişimine açılacak ve gizlilik ayarlarıyla korunan profiller otomatik olarak silinecek.


Google’ın yeni servisi Google+ (plus) çok hızlı bir şekilde internete yayıldı. Siteye üyelik davetiye sistemiyle başladı. Ancak o kadar hızlı bir üye artışı oldu ki google üyelik sistemini bir süreliğine kapattı. Şirketin başkan yardımcısı Vic Gundotra, bu durumun “aşırı talepten” kaynaklandığını söyledi. Üye olmak isteyenler siteye girip üyelik açılınca haberdar et butonuna tıklayıp üyelik sistemi tekrar devreye girince e-mail atılmasını isteyebilirler.


Google artık nerdeyse hiç kullanılmayan video servisini kapatmaya hazırlanıyor.

Yapılan açıklama da Arama devi Google‘ın 2005 yılında başlattığı video servisinin 2006 yılında Youtube‘nin gölgesinin altında kalmasından sonra bir süredir herkesin beklediği kapatılma olayı gerçekleşiyor.

 1 2 İleri