Ateşi Yakalamak etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak Filminden Dünya Çapında Rekor Sinema Reklamı Satışı

Roman, sadece Birleşik Devletlerde 50 milyon kopyaya ulaşan 3 kitaplık serinin ikincisi.

Tüm dünyada gişe rekorları kıran Açlık Oyunları filminin devamı olan Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire) Vodafone FreeZone sponsorluğunda 22 Kasım’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor!

The Hunger Games: Catching Fire (2013) - Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak

Roman, sadece Birleşik Devletlerde 50 milyon kopyaya ulaşan 3 kitaplık serinin ikincisi.

Francis Lawrence’in yönettiği ve Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ile Elizabeth Banks’in oynadığı Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (The Hunger Games: Catching Fire), 22 Kasım 2013’de vizyona çıkarılıyor.

The Hunger Games: Catching Fire Filminin İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı
Artık MTV Sinema Ödüllerini eskisi kadar önemsemesek de Ödüller hala bazı stüdyolara göre filmlerinin reklamını yapmak için bir başlangıç zamanı. Buna rağmen bir film var ki reklama ihtiyacı yok. Ama Lionsgate yine de The Hunger Games: Catching Fire filminin ilk fragmanını ödüller boyunca 14 Mayıs 2013, Pazar günü MTV’de yayınladı. Ek olarak, filmin reklamını yapmak için, Katniss ve Peeta’nın (Jenniffer Lawrence ve Josh Hutcherson) zafer turlarından ön görüntüler de mevcut. Bu ilk posterler bizi oldukça heyecanlandırdı. Yayınlanan ilk tanıtımı haberin devamında izleyebilirsiniz.


Syriana ve Casino Royal filmlerinden tanıdığımız Jeffrey Wright’ın Açlık Oyunlarının ikinci filmi olan Ateşi Yakalamak‘ta Beetee rolüyle karşımıza çıkacağı açıklandı. Daha önce Tony Shalhoub’ın rol için düşünüldüğü söylense de yerine Jeffret Wright’la anlaşıldığı ortaya çıktı. Filmin özetini ve detayları yazının devamında bulabilirsiniz.


Uzun zamandır konuşulan Ateşi Yakalamak filminde Finnick Odair karakterini kimin canlandıracağı sonunda belirlendi. Sam Claflin, Açlık Oyunları serisinin 2. Filmi olan Ateşi Yakalamak filminde Finnick Odair olarak karşımıza çıkacak.


Josh Hutcherson nam-ı diğer Peeta Melark’ın saçını tekrardan sarıya boyatması ile bir çok sosyal paylaşım sitesinde yeni halini görmeye başladık.


Bizler, Philip Seymour Hoffman’ ın Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak’taki odak rollerden birisi için yapılan teklifi kabul edip etmeyeceğini duymak ve Finnick Odair rolü için aslında düşünülen isimlerin hangileri olacağını görmek için beklerken, ilginç rakiplerle ilgili bazı kısımlar su yüzüne çıkmaya başladı.


Serinin devamı olan Ateşi Yakalamakta, Açlık Oyunlarının eski galibi olan ancak isyanın 3.çeyrek yılı -seriyi bilenler için 75. Açlık Oyunları– için oyuna geri getirilen ve filmin odak rollerinden biri olan, Finnick Odair için önde gelen isimlerin, Garrett Hedlund, Taylor Kitsch ve Armie Hammer olduğunu duymuş olmamıza rağmen, hiçbirisi rolü kapamamış gibi görünüyor. Kitsch kendini koşudan çıkardı ve Yapımcı Nina Jacobson, seçimleri henüz daraltmadıklarını söyledi. Ancak, Deadline ve Variety’ ın iki farklı yazısına göre; başka bir rol için belirli bir isim şimdiden oyuncular arasında yerini aldı. Philip Seymour Hoffman’a Plutarch Heavensbee rolü teklif edildi. Kim bilir?


Sadece birkaç ay önce Gary Ross’un yönetmen, Jennifer Lawrence’ın ise başrol oyuncusu olarak duyurulduğu ve büyük bir merakla beklenen beyaz perde uyarlaması Açlık Oyunları hayatımıza girmişti. Fakat Lionsgate Film Şirketi serinin diğer film uyarlamaları için tüm hızla harekete geçti bile. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Oscar’lı senarist Simon Beaufoy’la (Slumdog Millionaire, 127 Hours) Suzanne Colins’in çok satan serisinin ikinci kitabı “Ateşi Yakalamak” filminin senaryosunu yazması için görüşmeler yapılıyordu. Ve şimdi The Wrap’te yayınlanan resmi habere göre ünlü senarist, yönetmen Gary Ross ile bu filmin senaryosunda da birlikte çalışacak.


Oranlar Lionsgate’in lehine olabilir. Şebeke, Suzanne Collins’in Panem’deki yıllık ölüm maçı The Hunger Games (Açlık Oyunları) hakkındaki serinin ikinci kitabının uyarlaması Catching Fire (Ateşi Yakalamak) devam filminin yayın tarihi 22 Kasım 2013 olarak belirlendiğini açıkladı. Birinci film The Hunger Games (Açlık Oyunları), şu anda Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Bank, Liam Hemsworth ve Woody Harrelson’u içeren kadro ile birlikte Gary Ross yönetiminde çekiliyor. Açlık Oyunları’nın yayın tarihi 23 Mart 2012 olarak belirlenmişti.

 1 2 İleri