Altın Küre Ödülleri etiketindeki yazılar gösterilmektedir.

70. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu!
Oscar’ın habercisi sayılan 70’inci Altın Küre ödülleri, Beverly Hills’de düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu.

Altın Küre’de ödüller sahiplerini buldu. Ben Affleck son filmi Argo ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri’nin sahibi oldu. En İyi Erkek Oyuncu Lincoln’deki performansıyla Daniel Day-Lewis seçilirken, Jessica Chastain Zero Dark Thirty’deki oyunculuğuyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.


Bu yıl altmış dokuzuncusu düzenlenen Altın Küre (Golden Globe) ödülleri dün yapılan törenle sahiplerini buldu. Sinema dünyasının en büyük ödülü olan Oscar’ların da öncüsü olarak kabul edilen Altın Küre’de en iyi film ödülünü “The Descendants” kazanırken, en iyi erkek oyuncu da filmin başrol oyuncusu George Clooney seçildi. Yabancı dilde en iyi film ödülünü ise İran yapımı “A Separation” aldı.


Bu yıl altmış sekizincisi düzenlenen Altın Küre (Golden Globe) ödülleri dün yapılan törenle sahiplerini buldu. Favori film olarak gösterilen The Social Network (Sosyal Ağ) filmi ödülleri toplarken, Natalie Portman da beklendiği gibi En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.


16 Ocak 2011‘de sahiplerini bulacak olan 68. Altın Küre Ödülleri‘nin adayları açıklandı. Film kategorisinde Tom Hooper’ın Kral VI. George’u anlattığı ‘The King’s Speech‘ yedi dalda ödüllere aday gösterildi. ‘The King’s Speech’i, altışar dalda adaylıkla Facebook‘un kuruluş hikayesini anlatan ‘The Social Network‘ (Sosyal Ağ) and Mike Wahlberg’ün bir boksorü canlandırdığı ‘The Fighter‘ filmleri takip ediyor. Yılın en çok ilgi gören filmlerinden Christopher Nolan imzalı Inception da drama dalında en iyi film adayları arasında kendine yer bulmayı başardı.

50’li yılların Chicago’sunda, blues dünyasının ünlü plak şirketi “Chess Records”un yükseliş hikayesini anlatan “Cadillac Records” filminin soundtrack albümü Sony Müzik etiketi ile 22 Ocak perşembe günü müzikseverlerle buluşuyor!

1944 yılından beri her yıl düzenli olarak verilen Golden Globe Awards‘ın (Altın Küre Ödülleri) 2008 yılı adayları açıklandı. Sinema ve diziler olarak iki kategoriye ayrılan tören, 11 Ocak 2009 tarihinde, Beverly Hilton Hotel / Beverly Hills’de gerçekleşecek.