Anasayfa » Albümler » Emre Aydın’ın Bu Yağmurlar’ı yüreklere su serpti


Emre Aydın’ın yeni albümünün ilk parçası “Bu yağmurlar”, 26 Şubat tarihi itibariyle radyolarda dönmeye başladı… Bu tarihtan evvel Twitter’da ve sitesinde şarkı hakkında bilgilere yer verilmişti.

Hayranları tarafından heyecanla beklenen ve yeni albüm için çok şey söyleyen şarkının söz ve müziği Emre Aydın’a ait.

Bir müzikal duruş, tavır, tıpkı terziden o kişiye özel dikilmiş bir elbise gibidir çoğu zaman… Öyle ki bir başkasının üzerinde hep bir eksiklik/fazlalık uyandırır, olmaz… Zorlanmaz.

Emre Aydın’da da bu vardı; hani öyle bir şeyi yakıştırdı ki üzerine, başka kim yapsa olmadı… Korkuttu bu yüzden. 6.Cadde’den ayrıldığından beri, ilk adımlarını heyecanla izlediğimiz, “Ha düştü, ha düşecek” yüreğimizi ağzımıza getiren bir müzisyendi. İlk albümüyle, tek başına da ne kadar güçlü olduğunu gösterdi.

Duyguları öyle bir patlamaydı ki, bir daha aynı şeyleri hissedemezse dedim ürpererek; bir daha aynı şeyleri hissedemeyecek kadar pişerse, ve bir daha o kadar yaralanmazsa, yazamaz dedim. Ve onun gibi yazamazsa, öyle söyleyemezse başta kendisi olmak üzere kimseyi inandıramaz.

“Sil gözünün yalnızlıklarını” diyebilen bir yüreğe hayretle baktırmıştı. Şehir efsanelerine dolanmıştı “Adam olmaz” diyen bir kızın hayaleti.

Ama ürpertti, tek seferlik olmadığını anladık da, ya tek albümlükse saltanatı?

“Bu yağmurlar” sildi kuşkuları… Elbette eleştirilecek, elbette inceden inceye didiklenecek… Sesleri, sözleri, nakaratları tartışılacak. Ama “kişisel iletilerin” baştacı olacak, ama daha aşk acısını bilmeyen ortaokul gençliğinin defterlerinde yerini alacak, ağlama sebebi olacak, ağlatma sebebi olacak…

Nefretini aşkla yorumlayabildiğini gördük, yüreğindeki tüm yaralara notalar yapıştırdığını gördük, aynı saflıkla bakışlarını yola çevirebildiğini gördük bu yağmurlarda… Acıyı saflaştırabildiğini gördük bu yağmurlarda… Yetti…

Emre Aydın bu yağmurlarla kendisi hakkındaki şüpheleri sildi. Bu da hayranları için yeterli, eminim…

Bu Yağmurlar Şarkısının Sözleri;

Kaybettikçe bir çentik attı
Alnımın üstüne Tanrı
“Büyüdün” dedi. “Bu yağmurlar bu yüzden”

“Birden gelir kış fark etmezsin
Kalbinde siren sesleri
Batar gemilerin bu yağmurlar yüzünden”

“Uyan
Kanar ellerin korkarsan eğer”

Bak burdayım ölmedim hala
Tutunuyorum uçurum kenarına
Senin için unutmak için
Annem için annem için

Büyüdükçe bir sayfa attı
Takvimin üstünden Tanrı
“Yorgunsun” dedi.” Bu yağmurlar” bu yüzden

“Birden giderler fark etmezsin
Kalbinde siren sesleri
Ağlarsın belli olmaz bu yağmurlar yüzünden”

Etiketler : ,
arlemcans yazdı

Yorumlar

  1. elif -

    Emre Aydın`dan hiçbir zaman kötü bir şarkı duymamış biri olarak diyebilirim ki eğer müzik piyasasına kızıp ya da atıyorum sıkılıp bu işi bırakmazsa Türkiye`nin rockcı Sezen Aksu`su olacak. Bu kadar net söylüyorum. Ve hiç abartmıyorum.

Yorum Alanı