Anasayfa » Etkinlik » Elagant MACHINERY İstanbul Konseri

Neu Promotions Sunar: Synth-Pop’un iddiali İsveç temsilcisi Elagant MACHINERY, muhteşem canlı şovlarıya 27 Şubat 2010 Cumartesi gecesi İstanbul’da!

1988 Yılında İsveç’te kurulan Elagant MACHINERY, kısa zamanda İskandinavya ve İsveç’in en popüler Synthpop band’i haline geldi. Depeche Mode, The Human League, Yazoo gibi elektronik ve synthesizer tabanlı gruplardan etkilenerek müzik yapmaya başlayan grup, ilk albumu Degraded Faces’i 1991 yılında yayımladı. 1993 yılında Shattered Grounds ve 1996 yılında Yesterday Man albumleri ile popülerliğini arttıran grup , dünyanın her tarafında sadık bir fan kitlesi oluşturmayı başardı.

1997 yılında SEMA (İsveç alternatif müzik ödülleri) yarışmasını ve 1998 yılında İsveç’in en iyi canlı performans grubu yarışmasını kazanan Elegant MACHINERY, bu ödüller sonrasında geniş bir Güney Amerika ve Avrupa turnesine çıktı. Yine aynı yıl Depeche Mode’a bir saygı albumu yapan grup, “A Swedish Tribute To Depeche Mode” albümünün yapılmasının fikir kaynağı oldu.

Geçmişin etkilerini unutmadan geleceğin müziğini yapma amacında olan Elegant MACHINERY’nin son çalışması “A Soft Exchange” 2008 yılında yayımlandı.

Elegant MACHINERY, 27 Şubat Cumartesi gecesi İstanbul’un “Indie” gruplarını ağırlayan PEYOTE’nin canlı müzik sahnesinde!

PEYOTE – [web]
Tarih: 20 Şubat Cumartesi
Adres: Kameriye Sk. No:10 Nevizade – Beyoğlu
Giriş Ücreti: 20 TL

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı