Anasayfa » Sinema » Duncan Jones, Efsanesi Warcraft Filmine Yönetmenlik Yapacak!

Duncan Jones, Efsanesi Warcraft Filmine Yönetmenlik Yapacak!
Vay canına, bu çok büyük bir haber!

Özellikle Duncan Jones için, Moon ve Source Code gibi yapımların yönetmenliğini üstleniş Duncan Jones büyük deneyim için hazır. Hollywood Reports bildirdi, Legendary Pictures Duncan Jones, David Bowie’nin oğlu ile Blizzard video oyun dünyasının büyük heyecanlı oyunu Warcraft’ı yönetmesi için anlaşma imzaladı.

Bir süredir bu proje hakkında biraz bilgimiz var, en son yönetmen Sam Raimi düşünülüyordu ama o Disney’in Muhteşem ve Kudretli Oz (Oz the Great and Powerful) projesini almadan önceydi sanırım. Jones ayrıca Ian Fleming ile biyografik bir film üzerinde çalışmaktadır. Ama BBC zaten bir şeyin üzerinde çalışıyor, ayrıca bu büyük bir teklif yani diğer proje bekleyebilir.

The Hollywood Reports’un ayrıntıları oldukça az, sadece açıklanan Legendary Pictures’tan Thomas Tull ve Jon Jashni’nin Blizzard ve Atlas Entertainment’den Charles Roven ve Alex Gartner ile birlikte projeyi geliştirmek için çalıştığı. Senaryo Charles Leavitt tarafından yazılacak ama Legendary Pictures bu projeyi gizli tutuyor. Her ne kadar gizli olsa da yapım tarafından ilk açıklama “2013 sonbaharı başlangıç ve 2015 de de ilk gösterim olacak” şeklinde geldi. Bu kulağa şöyle geliyor filmin 2 sene içinde vizyonda yer alması için Duncan onların adamı olacak.

Bizim favori yönetmenlerimizden biri olan Duncan Jones, tebrikler! O Twitter’daki en etkin insanlardan biri ve onun aracılığı ile film aşamalarını online takip etmek çok ilginç olacak. Biz Warcraft filmi hakkında ilk kapsamlı haberimizi 2007 yılında yapmıştık. O zamandan bu yana pek çok isimle bu proje hakkında görüşmeler yapıldı geçen yaza kadar Sam Raimi de olmak üzere. Legendary yapım projeye yeni aletlerle ve yeni yazarla başladı, ve buna artık Duncan Jones da dahil. 2010 yılında Raimi proje hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirmişti: “Biz sadece gerçekçi karakterler yaratmaya çalışıyoruz çünkü World of Warcraft’ın filmi de sanki oyunu gibi olması gerekir. 1, 2 ya da 3 ikonik karakteri ve harika mitoloji ile etkilişimini göreceğiz.”

Acaba Duncan iyi bir seçenek mi?

Duchess yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı