Anasayfa » Albümler » DörtXDört’ten İkinci Albüm Müjdesi: Evet


DörtXDört, İkinci albümü “Evet” ile üç yıl aradan sonra geri dönüyor…

“Hayır”, “Evet” ‘e nasıl dönüştü?
Deniz Tuzcuoğlu, Arbak Dal ve Burak Kulaksızoğlu’ndan oluşan DörtXDört grubu ilk albümleri “Hayır” ile sade ve sert olarak tabir ettikleri rock soundu arayışlarından sonra şimdi de ikinci albümleri “Evet” ile karşımızda.

İlk albümlerinde Türkiye’de kadın veya erkek, insanların ilişkilerinde birbirine “Hayır” diyememesine gönderme yapan DörtXDört, aradan geçen süre içinde asıl altı çizilmesi gerekenin insanların birbirine içtenlikle “Evet” demesi gerektiğini düşündükleri ve ilk albümden bu yana geçen zaman içerisinde grubun kendi içinde artarak oluşan pozitif enerjiden dolayı albümün adının “Evet” olmasına karar verdi.

Söz ve müziği Deniz Tuzcuoğlu’na, düzenlemesi DörtXDört’e ait olan “Aşk Katili” ile 2010 yazında yeni albümden ilk single’ı yayınlayan grup, albümün çıkışında ise ilk video klip şarkısı olarak “Ölmek İçin” ‘i seçti.

“Evet” süprizlerle dolu…
Yapımcılığını TMC’ nin yaptığı, müzik direktörlüğünü DörtXDört’ün üstlendiği “Evet” albümünde dinleyicileri süprizler bekliyor. Bunlardan biri Türk rock müziğinin güçlü kadın seslerinden Özge Fışkın ile DörtXDört düeti.

Tüm stüdyo kayıt işlemleri İstanbul’da DörtXDört stüdyosunda, mix ve masteringleri ise İlter Kalkancı tarafından Polonya’da yapılan “Evet”, TMC etiketiyle Mart 2011’de raflarda ki yerini alıyor.

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı