Anasayfa » Film Tanıtımları » Dabbe: Bir Cin Vakası (d@bbe: Bir Cin Vakası) (2012)


Hasan Karacadağ’ın yönettiği ve Nihan Aypolat, Koray Kadirağa, Pervin Bağdat ile Elif Erdal’ın oynadığı Dabbe: Bir Cin Vakası (d@bbe: Bir Cin Vakası), 03 Ağustos 2012’de UIP Filmcilik dağıtımıyla J Plan tarafından vizyona çıkarılıyor.

Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi Hasan Karacadağ tarafından, Dabbe: Bir Cin Vakası filmiyle sinemalaştırıldı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

Dabbe: Bir Cin Vakası, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.’nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine ‘Ceyda T.’ kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

Dabbe: Bir Cin Vakası filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, “Ankara GATA Tıp Fakültesi’nde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm. Ben her zaman insan gözü görüyorsa, kamera da görür anlayışına sahibim. Filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları da kullandık” görüşünü belirtti.

Dabbe: Bir Cin Vakası Fragmanı

Dabbe: Bir Cin Vakası Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

  1. Duchess -

    Paranormal Activity çok çok daha iyidir.

  2. merve -

    paranormal activityden özenerek yapmışlar. baya etkılenmısler heraldekı benzerını cekmeye calışmışlar sadece…

  3. Jyunus -

    Vallaha aynen! Filimi resmen Kopyalamislar! Cok amatörce yapmislar Filimi. Ne var yani biraz fazla para verselerde daha iyi olurdu!

Yorum Alanı