Anasayfa » Dizi » Cult (2012) Tanıtımı
23 Haziran 2012


Araştırmacı gazeteci Jeff Sefton, erkek kardeşi Nate’in acımasız saplantılar silsilesine, özellikle televizyondaki hit Tv programının kendisine zarar vermek niyetinde olduğunu söylediği son yaygarasından sonra, gülüp geçmeyi öğrenmiştir. Ancak kardeşi Nate gizemli bir şekilde ortadan kaybolunca, Jeff Nate’ in paranoyasını ciddiye alır ve bu süreçte “CULT” isimli TV programının ve aşırı derecede fanatik taraftarlarının karanlık dünyasını açığa çıkarır.

Yaptığı araştırmada Jeff’ e yardımcı olmaya gönüllü görünen tek kişi ise, “CULT” programında çalışan ve program etrafında gelişen karanlık olayların giderek artmasından şüphelenmeye başlayan, Skye adında genç bir araştırma görevlisidir. Karizmatik kült lideri Billy Grimm ve LAPD dedektifi Kelly Collins arasındaki kedi- fare oyunu etrafında yoğunlaşan kurgusal program, izleyicileri için saplantı haline gelmiştir- ve şimdi fanatikleri bu bağımlılıklarını ölümcül ve radikal bir şekilde gerçek hayata taşıyor gibidirler.

Jeff ve Skye fanatik dünyasının derinlerine doğru indikçe, dehşet verici olaylar dizisinin televizyonda yolundan çıktığını ve çok talihsiz bazı insanlar için kurgudan çok daha fazlası olduğunu keşfederler. “CULT” ın sıradışı fanatikleri daha sonra ne olacağını öğrenmek için öldürmeye hazırlardır.

Seride, Jeff Sefton’ı Matt Davis (“The Vampire Diaries“), Skye Yarrow’ u Jessica Lucas (“Melrose Place”, “Cloverfield”), Kelly Collins’i Alona Tal (“Supernatural“, “The Killing“), Billy Grimm’i ise Robert Knepper (“Prison Break“, “Shameless“) canlandırıyor.

CULT, Fake Empire and Rockne S. O’Bannon Television ve Warner Bros ortak yapımı. Yapımcıları ise Television ve CBS Television Studios’ dan Rockne S. O’Bannon (“Farscape”, “V“), Josh Schwartz (“Chuck“, “Gossip Girl“), Stephanie Savage (“Hart of Dixie“, “Gossip Girl“), Len Goldstein (“Hart of Dixie“), ve Jason Ensler (“Franklin & Bash”, “Hart of Dixie“). Serinin pilot bölümü, Rockne S. O’Bannon tarafından yazıldı, Jason Ensler tarafından yönetildi.

Cult Dizisi Tanıtım Fragmanı

Cult Dizisi Afişi

euphrosyne yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı