Anasayfa » Film Tanıtımları » Captain America: The First Avenger (2011) – İlk Yenilmez: Kaptan Amerika


Joe Johnston’un yönettiği ve Chris Evans, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving ile Hayley Atwell’in oynadığı İlk Yenilmez: Kaptan Amerika (Captain America: The First Avenger), 02 Eylül 2011’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.

Yapım: 2011 ~ ABD
Tür: 3 Boyutlu, Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
Yönetmen: Joe Johnston
Oyuncular: Samuel L. Jackson, Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Sebastian Stan, Neal McDonough, Stanley Tucci, Natalie Dormer, Alice Eve, Dominic Cooper, Hayley Atwell, Toby Jones
Senaryo: Jack Kirby, Stephen McFeely, Christopher Markus, Joe Simon
Senaryo (Kitap): Stan Lee
Yapımcı: Stan Lee, Avi Arad, Joe Johnston, Kevin Feige, Louis D’Esposito, Alan Fine, Richard Whelan, Victoria Alonso, David Maisel, Amir Madani, Nigel Gostelow, Stephen Broussard, Mike Bodkin
Görüntü Yönetmeni: Shelly Johnson
Müzik: Alan Silvestri
Gösterim Tarihi: 02 Eylül 2011 (Türkiye)

Paramount Pictures ve Marvel Entertainment, dünyanın ilk yenilmezi olma kaderini taşıyan adamın hikâyesini sunar.

Yıl 1941 ve savaş dünyayı kasıp kavırıyor. 40 kiloluk genç Steve Rogers (Chris Evans), defalarca üzerine düşeni yapmak üzere orduya yazılmaya çalışmasına rağmen reddedilir. Sonunda onu Kaptan Amerika olarak bilinen Süper Asker’e dönüştürecek olan deneysel bir programa kabul edilir.

Kaslı yeni haliyle Kaptan Amerika arkadaşı Bucky Barnes (Sebastian Stan) ve kendine son derece güvenen Peggy Carter (Hayley Atwell) işbirliği içinde Albay Chester Phillips’in (Tommy Lee Jones) komutasında, Nazi’lerin derin bilim örgütü olan HYDRA’ya karşı savaşmaya başlar. HYDRA’nın başında hain Kızıl Kafatası (Hugo Weaving) bulunmaktadır.

“İlk Yenilmez: Kaptan Amerika” Marvel Evreni’nin ilk günlerini konu alıyor. Bu evrene daha sonra Iron Man, Hulk ve Thor gibi süper kahramanlar katıldı… Savaşların silahlarla yapıldığı ancak insanlar tarafından kazanıldığı günlerde.

Marvel Studios’un heyecan verici son yapımı “İlk Yenilmez: Kaptan Amerika” yine 2011’de çıkan ve gişede fırtına gibi esen “Thor”un ardından vizyona girdi. 2012 yılında da “The Avengers” (Yenilmezler)  filmi beyazperdede yerini alacak.

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika Posterleri

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika Fotoğrafları

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika Fragmanı

castiel yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı