Anasayfa » Etkinlik » Bu Hafta Sonu Efes Pilsen One Love Festival’i kaçırmayın!


Bu hafta sonunun kaçırılmaması gereken en önemli etkinliği Efes Pilsen One Love Festival, bu Cumartesi saat 14.00’da santralistanbul’da kapılarını açıyor. Bu yıl 10. yaşını kutlayan festivalde 2 Temmuz Cumartesi günü Manic Street Preachers, Happy Mondays ve Nneka müzikseverlerle buluşurken, Suede, Editors ve Cake 3 Temmuz Pazar günü sahne alacak.

Pozitif organizasyonuyla gerçekleşen festivalde, müzikseverler 2 Temmuz Cumartesi günü ana sahnede Manic Street Preachers, Happy Mondays, Nneka, Büyük Ev Ablukada, 123, Radyo Babylon Soundsystem ile festivale hızlı bir giriş yapacaklar.

Lauryn Hill ve Erykah Badu gibi vazgeçilmez divalar ile karşılaştırılan Nijerya asıllı genç Alman müzisyen Nneka 18.15’te, “Madchester” akımının katalizör grubu Happy Mondays 19.45’te, İngiliz müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran Manic Street Preachers ise 21.30’da ana sahnede sahne alacak.

Aynı gün “Dolu Dolu Müzik Sahnesi”nde de Sapan, Kırık Çizgi, Seni Görmem İmkansız, Kısmet Şov, Yora, Kitschcraft ve Model festivalcileri coşturacak. Işıklar sönünce, konserler bitince festivalciler onları bekleyen partilerde müziğe ve dansa devam edecek. Cumartesi günü Parti Çadırı’nda artık bir efsane haline gelen Mabbas ve Murat Beşer’in “Oldies But Goldies” partisi gerçekleşecek.

3 Temmuz Pazar Günü Ana Sahne Suede, Editors ve Cake ile Sallanacak!

3 Temmuz Pazar günü Efes Pilsen One Love Festival ana sahnesi Suede, Editors, Cake, Neşeli Milis, Sade ve Radyo Babylon Soundsystem’i ağırlayacak.

Rock müziği Funk, Ska ve Country müzikle birleştirerek bir döneme damgasını vuran Kaliforniyalı rock grubu Cake 17.45’te, post-punk’a yeniden şekil veren isimler arasında kabul edilen İngiliz grup Editors 19.30’da ve Brit-pop’un efsane ismi Suede 21.30’da ana sahnede olacak.

Festivalciler ayrıca “Dolu Dolu Müzik Sahnesi”nde Social Inclusion Band, Toz ve Toz, Eva, Ece Dorsay, Gözyaşı Çetesi, Ricochet, Farfara ve Onor Bumbum’u izleme fırsatı bulacak. Pazar günü de eğlence parti çadırında devam edecek. DJ ikilisi Novak’ın 3D Disco Partisi’nde festivalciler keyifli dakikalar geçirecek. 3D Disco’da Partisi’nde katılımcılara 3 boyutlu bir klüp ortamı yaratılacak. Şimdiye kadar Glastonbury’den Ministry of Sound’a kadar birçok yerde performans gösteren Novak; farklı video art çalışmaları ve bu görüntülere eşlik eden müzikleriyle katılımcılara farklı bir festival deneyimi sunacak.

Pozitif organizasyonuyla gerçekleşecek festivalde, gün boyunca arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek isteyen festival katılımcılarını müzik dolu saatlerin yanı sıra çeşitli sürprizler, ödüller ve yarışmalarla dolu iki eğlenceli gün bekliyor.

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı