Anasayfa » Müzik » Bir Hurley Albümü?
24 Eylül 2010

“Lost’taki Hurley albüm mü çıkardı?” Hayır maalesef ki öyle değil. Magazin sayfası başlığı atmak istemezdim ama bende ilk gördüğümde afallayıp benzer tepkiler verdim. Adam lotoyu tutturup milyoner oldu, tabii çıkarır diye düşündüğümü de itiraf edeyim. (Evet, Lost etkisi hala devam) Tabii işler öyle değil. Jorge Garcia hala müziğe merak sarmadı. İşin gerçeği, Amerikalı geek grup Weezer tarafından, Lost’un geek karekteri Hurley için bir albüm adanmış olması. Albüm ismi ve tabii ki albüm kapağında da sevimli dostumuz (dude’umuz) Hurley yer alıyor.

Projenin hikayesi ise grubun Hurley karekterinden etkilenmesinden ibaret. Aslında işin pazarlama kısmına değinmeden pas geçecektim. Ama albümün genel Bilboard listesinde 6. sırada olduğunu öğrenince, şeytan beni fazla dürtükledi. Evet, Weezer popülaritesinde bir grup için harika bir satış grafiği yakalamışlar. Güzel pazarlama başarısı diyerek konuyu kapatayım. Ben olsam bir de 4, 8, 15, 16, 23, 42 diye şarkı yapardım.

Ve tabii ki; Hurley karekterini canlandıran Jorge Garcia, Weezer ile beraber sahneye çıkmış. Albümündeki Perfect Situation şarkısını söylemişler.

Weezer – Perfect Situation (Ft. Jorge Garcia)

abt yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı