Anasayfa » Sinema » Bi Küçük Eylül Meselesi’nden Bir İlk: Erdil Yaşaroğlu İlk Defa Sinemada

Bi Küçük Eylül Meselesi’nden Bir İlk: Erdil Yaşaroğlu İlk Defa Sinemada
14 Şubat’ta vizyona girecek bi küçük Eylül meselesi filminde, Bozcaada’da yaşayan karikatürist Tekin karakterini Engin Akyürek canlandırıyor. Tekin’in çizdiği karikatürler ise Erdil Yaşaroğlu imzasını taşıyor. Ünlü karikatürist, çizgileriyle bir filmin hikayesine katkıda bulunarak Türkiye’de bu anlamda bir ilke de imza atıyor.

Penguen dergisi karikatüristi Erdil Yaşaroğlu “bi küçük Eylül meselesi ülkemizde bir ilk olacak. İlk defa bu filmde karikatür de filmin hikâyesine katkıda bulunan önemli bir öğe olarak kullanıldı” diyor.

Çizgilerini beyazperdede ilk kez görmekten mutluluk duyacağını belirten Yaşaroğlu, Bozcaada’da geçen keyifli set sürecini ise şu şekilde dile getirdi:

“İki çok yetenekli oyuncu ile çalışmak kolay aynı zamanda eğlenceliydi. İlk defa bir oyuncuya karikatüristlik hakkında tüyolar verdim. Engin’le birlikte çalıştık, bir sahnede bir karikatürist nasıl davranır diye konuştuk. Engin’in oynadığı karakterin evini dekore ettik. Bunlar hep ilkti benim için ve çok eğlendim.”

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen, senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Kerem Deren’in, başrollerini Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’in üstlendiği derin bir aşk hikâyesini anlatan “Bi Küçük Eylül Meselesi” 14 Şubat Sevgililer Günü’nde vizyona girecek.

Erdil Yaşaroğlu İlk Defa Sinemada
Erdil Yaşaroğlu İlk Defa Sinemada

bi küçük Eylül Meselesi Fragmanısputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı