Anasayfa » Film Tanıtımları » Benim Dünyam (2013)
5 Ekim 2013

Benim Dünyam (2013)

“Ona tek bir kelimeyi öğretmedi: imkansız”

Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın yaptığı, yönetmenliğini Uğur Yücel’in üstlendiği Benim Dünyam filmi için geri sayım başladı.

Başrollerini Uğur Yücel ve Beren Saat’in üstlendiği, yılın beklenen filmi Benim Dünyam, 25 Ekim’de vizyona giriyor.

Gösterim Tarihi: 25 Ekim 2013
Dağıtım: UIP Filmcilik
Yapım: TMC Film
Yapımcı: Erol Avcı
Yönetmen: Uğur Yücel
Senaryo: Uğraş Güneş, Can Yücel
Oyuncular: Uğur Yücel (Mahir Hoca), Beren Saat (Elâ), Ayça Bingöl (Elâ’nın annesi), Turgay Kantürk (Elâ’nın babası), Hazar Ergüçlü (Elâ’nın kardeşi).

1950’li yılların Büyükadası’nda, iki yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hem kör hem sağır olan, bu nedenle hiçbir kavramı “bilmeyen”, çevresiyle tamamen uyumsuz bir çocuk olan Elâ ile Elâ’yı iyileştirebilmeye hayatını adayan Mahir Hoca’nın çarpıcı hikâyesi. 8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Elâ ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkânsız… Benim Dünyam; sadece karanlığı görebilenlere, karanlığın anlamını baştan yazdıranların hikâyesidir.

Benim Dünyam Fragmanı

Benim Dünyam Afişi
Benim Dünyam (2013)

sputnik yazdı

Yorumlar

 1. Mutlu Kara -

  Film içerik ve konu açısından güzele benziyor. Ancak fragmanın sonlarına doğru söylenen bir söz bütün bir film çizip attı benim için. Tanrı eksik bıraktı ne demektir ya? Sanat yapıyorum derken neden yoldan çıkmayı mübah görür bu insanlar anlamış değilim. Bu filmi yapan zat kendi eksikliğini görebiliyor mu acaba? Yada sapasağlam oldugu için şükredebiliyormu?

  • Anonim -

   Acaba dedim güzel bi film mi geliyor ama ne yazık ki yine hüsran! Bu filmin noktasından virgülüne kadar çakma.. Bir hint Amerikan yapımı olan bir filmden çalınmış herşey. Malesef o filmden aldığım tadı bozmamak için izlemicem.

   Bkz…

   Siyah – Black (2005)
   http://www.imdb.com/title/tt0375611/

 2. müceyde -

  black diye bir film var onun uyarlaması 🙁

Yorum Alanı