Anasayfa » Anime » Avatar: The Legend of Korra’dan Yeni Fotoğraf ve Detaylar!


Yakında Nickelodeon’da yayınlanmaya başlayacağını daha önce duyurduğumuz “Avatar: The Last Airbender” ’ın devam serisi olan “Avatar: Legend of Korra (Korra Efsanesi)” animesindeki ana karakter Korra’nın ilk resmi yayınlandı. Resmin yaratıcıları yine anime yaratıcıları olan kişiler. Resim, karakter hakkında sizler neler düşünüyorsunuz?

Son birkaç gündür heyecanla beklenilen Korra Efsanesi serisi hakkında Wall Street Journal’dan Speakeasy günlük haberler yayınlamaya başladı. Son haberleri de “Avatar: The Last Airbender” ve “The Last Airbender: Legend of Korra”nın yaratıcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko ile yaptıkları bir röportajı içeriyordu. Yayınlanan habere göre Yeni seri daha önce duyurulduğu gibi Kasım ayında değil, 2012 ortalarında Nickleadeon kanalında yayınlanmaya başlayacak. Tabii bazı iyi haberler de var: Nickladeon daha önce yeni seriden 12 bölüm talep etmişti ama en son ayrıca 14 bölüm daha talep etmeye karar vermiş.

WSJ: Yeni seride ne kadar ilerlediniz?
Mike: on iki bölümün tam yarısındayız. Bölümler okyanusun diğer tarafındaki anime stüdyolarındalar ve büyük ihtimalle şu anda canlandırılıyorlardır. Yani şu an işlerin tam ortasındayız denilebilir. Seslendirme ekibimiz de seçildi ve kayıtları yapıldı. Tüm senaryonun ses kayıtları tamamlandı.

WSJ: Yeni seriyle beraber yeni izleyiciler de kazanmayı planlıyor musunuz yoksa artık yaşça büyümüş olan eski seri hayranlarını tatmin etmek mi istiyorsunuz?
Mike: Herkesin izlemesini istiyoruz. İlk serinin hayranları kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaklar. Ses tonu biraz daha olgun, karakterler ilk seridekilere göre yaşça biraz daha büyük. Artık birer genç olma yolundalar. Korra 16 ve Aang’den büyük. Yani ilk seriyi hiç izlememiş kişiler de bu seriyi bulup hayranı olabilirler diye düşünüyorum.

WSJ: Ana karakterler daha büyük olduğuna göre hikayemizde romantizm de olacak mı?
Bryan: Korra’nın 17 yaşında olduğunu düşünmüştüm. Yani Mike ve ben önce hikayelerimizi düz bir çizgiye getirmeliyiz. Ana karakterlerimiz yenice gençliğe adım atıyorlar. Biz her zaman bu çeşit gençlik romantizmini sevdik ki ilk seride de yeterince vardı. Bu seriyle beraber daha da fazlalaşacak. Tek farkı bu insanların arabaları, motorları ve benzer şeyleri de olacak. Çok farklı bir dinamizm yaratıyoruz. Bu serinin öncekine nazaran daha gelişmiş olduğunu söyleyebilirim. Ama her zaman sevdiğimiz espri, heyecan, drama, korkutucu şeyler ve romantizm değişmeyecek.

WSJ: Önceki serideki karakterler “Korra”da da olacak mı?
Bryan: Tekrarlıyorum, bu seri öncekinden 70 sene sonra gerçekleşiyor. Yani belki bazı yollarla ortaya çıkabilirler.
Mike: Eski seri ve eski karakterlere kesinlikle bağlantı olacak.

WSJ: Korra’daki kötü karakterimiz kim?
Mike: Büyük bir kötü karakterimiz var. Biraz anti-bükücü mantığında bir adam. Oldukça da korkutucu biri. Ve kesinlikle Korra için oldukça zorlayıcı olacak.

Röportajda da bahsi geçen serinin seslendirme kadrosu da yine Wall Street Journal’ın dünkü yazısında açıklanmıştı. İşte ses sanatçılarımız:

 • Janet Varney – Korra
 • Kiernan Shipka – Jinora
 • Daniel Dae Kim – Hiroshi Sato
 • David Faustino – Mako
 • Seychelle Gabriel – Asami
 • Lance Henriksen – Lieutenant
 • P.J. Byrne – Bolin
 • J.K. Simmons – Tenzin

Bazı veya çoğu isim sizlere tanıdık gelecektir. Seychelle Gabriel live-action filmin Son Hava Bükücü’de Princes Yue’ydi. Daniel Dae Kim Avatar:The Last Airbender’da General Fong’u vee tabii Lost serisinden Jin’i seslendirmiş-oynamıştı. David Fustino’yu da Married with Children’dan hatırlayabilirsiniz. Kiernan Shipka Mad Men’de Sally’i oynuyor. Ve J.K. Simmons’u da Spider-Man filmleri ve dahasından hatırlayabilirsiniz. Kısacası oldukça etkileyici bir kadro.

Korra

Son olarak Avatar’ın yaratıcıları  Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko ile yapılan röportajlardan genel olarak çıkarılan ufak tefek detayları da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İşte bulduklarımız:

 • Söylendiğine göre lahana satıcısı bu seride yer almayacak ama onun efsanesi bir şekilde devam etmiş olacak.
 • İlk seriden biraz farklı olarak Korra Efsanesi’nde daha fazla kaba konuşmalar olacak ama eğlence, heyecan ve garip hayvan çeşitleri devam edecek.
 • Hikayede başka bir genel savaş olmayacak, ama daha farklı bir çatışma göreceğiz.
 • Katara Aang’in çocuklarının annesi ve seride yer alacak, “İkisinin en sonunda birlikte olduklarını çok gizli bir şeymiş gibi saklamayı düşünmedik.”
 • Her seferinde tek bir Avatar olacak ve bu seride de o Korra. Aang için Roku nasıl yol gösteren bir ruhsa, Korra için de Aang öyle olacak.”
 • Yani Aang seride görülebilecek öyle mi? “Evet… kendi özel yoluyla.”
 • Korra Efsanesi mini bir seri olacak.
Cup Cake yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı