Anasayfa » Film Tanıtımları » Avatar (2009)
14 Aralık 2009


Titanik”, “Yaratıklar (Aliens)”, “Terminator” filmlerinin efsanevi yönetmeni James Cameron, sinema tarihinde çığır açacak filmi AVATAR ile bir kez daha seyircileri büyülemeye hazırlanıyor.

3 boyutlu (3D) sinema tekniklerindeki son teknoloji ile üretilen ve yapımı 14 yıl süren “en yüksek bütçeli film” olarak akıllara kazınacak AVATAR, 18 Aralık’ta tüm dünya ile aynı zamanda Cinebonus’larda!

Tür: Gerilim, Bilim Kurgu, Aksiyon
Gösterim Tarihi: 18 Aralık 2009
Yönetmen: James Cameron
Senaryo: James Cameron
Görüntü Yönetmeni: Mauro Fiore
Müzik: James Horner
Yapım: 2009, ABD
Web Sitesi: avatarmovie.com

Oyuncular : Sigourney Weaver (Dr. Grace Augustine), Zoe Saldana (Neytiri), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Sam Worthington. (Jake Sully), Giovanni Ribisi (Selfridge), Laz Alonso (Tsu Tey).

Bizleri hayal gücümüzün ötesinde muhteşem bir dünyaya taşıyacak olan film Na’vi adlı yok olmak üzere olan bir halkın yaşadığı Pandora adlı gezegende geçiyor.

Yarı-felçli bir savaş gazisi olan Jake Sully, kendilerine özgü dilleri ve kültürü olan, barış ve doğa ile örtülü bir çevrede yaşayan Na’vi halkının arasına gönderilir.

Askeri bir şirket uzaktaki bu gezegeni ve barındırdığı kaynakları incelemek üzere AVATAR adlı bir program oluşturmuştur. Bu program ile insanlar genetic mühendislik sonucu yarı insan yarı Na’vi haline getirilir ve misyoner olarak Pandora’ya gönderilirler.

Botanist Dr Grace Augustine (Sigourney Weaver) ile programa gönüllü olarak katılmış Jake’in bedenlerinin Avatar’I yaratılacak ve böylece Jake’e de felç olmuş bedenini başka bir formda kullanma şansı verilmiş olacaktır. Na’vi halkından Prenses Neytiri ile tanışan Jake, kendisini Pandora’ya gönderen tehlikeden bu halkı savunurken bulur.

Avatar Fragmanı

Avatar Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı