Anasayfa » Film Tanıtımları » Ashley Greene ve Hayden Panettiere Çığlık 4 Ekibinde mi?


Dimension, ilk çekimlerine Temmuz’da başlanacak olan “Çığlık 4” ün oyuncu seçimleri için ilk adımı atıyor.

Lake Bell, imtiyaz için görüşmelere başladı ve tekliflerde “Twilight” ın aktristi Ashley Greene, “Heroes” un yıldızı Hayden Panettiere ve “Twelve” in Rory Culkin baş rol oyuncuları olarak öne çıkıyor.

“Çığlık 4”, Wes Craven ile korku filmleri serisinin hayata geçirildiği ilk filmi “Çığlık” ın 1996 da senaryosunu yazan Kevin Williamson’ı uzun yıllar sonra tekrar biraya getirdi. Hikaye, film her ne kadar geçmişten yeni nesil kurbanlara geçiyor gibi görünse de şimdiden beşinci bölümü yazması için anlaşılan Williamson ile birlikte serinin ilk filmindeki Neve Campbell, David Arquette ve Courteney Cox gibi oyuncuları da geri getiriyor.

Eğer anlaşmalar sonuçlanırsa Greene, filmin asıl kadın kahramanı olan Campbell’ın kuzeni Jill’i, Panettiere ise onun film delisi asosyal en en iyi arkadaşını canlandıracak. Culkin’e gelince O da Jill’e ilgi duyan gizli aşığı oynayacak.

Bell liseden Sidney (Campbell) olarak bildiğimiz police memurunu oynamak için görüşmelere devam ediyor.

Craven ve Dimension’un gizliliğini korumak için senaryoyu ajanslara göndermemelerinden dolayı oyuncu seçimi yavaş ilerliyor. Onlar için roller kesin olsa bile sadece karakter tanımlamaları ve oyuncular bile titiz bir çalışmayı gerektiriyor.

15 Nisan’da gösterime girmesi kararlaştırılan film, Craven, Williamson and Iya Labunka tarafından yönetiliyor. İlk yapımcı Cathy Konrad yapımda yeralmıyor ve kendisini “Çığlık 4” dahil etmemekle suçladığı Weinsteins’ı dava ediyor.

Film, yoğun teşviklerin olduğu Michigan’da çekilecek. İlk film Californiya’nın Santa Rosa kentinde çekilmişti.

UTA ve Joannie Burstein tarafından temsil edilen Bell son zamanlarda yoğun bir programla ekranlarda boy gösteriyor. Halen gösterimde olan “Shrek Forever After” da bir rolü seslendiriyor, yakında gösterime girecek olan “A Good Old Fashioned Orgy” ve “Little Murder” gibi filmlerde rol alıyor.

sebra yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı