Anasayfa » Film Tanıtımları » Anadolu Kartalları (2011)


Ömer Vargı’nın yönettiği ve Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Hande Subaşı ile Özge Özpirinççi’nin oynadığı Anadolu Kartalları, 29 Ekim 2011’de Fida Film – Bluelf Movie tarafından vizyona çıkarılıyor.

Fida Film ve Bluelf Movie, Anadolu Kartalları filminin çekimlerine başlamaya hazırlanıyor. Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yılında çekilen Anadolu Kartalları, savaş uçağı pilotu olmaya hazırlanan beş genç teğmenin düşlerini, umutlarını, rekabetlerini ve azimlerini anlatıyor. Ömer Vargı’nın yönetmen koltuğuna oturacağı film, Çağatay Ulusoy, Alpay Kemal Atalan, Özge Özpirinççi, Alper Saldıran, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Ekin Türkmen gibi genç kuşağın önemli isimlerini bir araya toplarken Engin Altan Düzyatan, İlhan Şeşen gibi deneyimli isimleri de kadrosunda bulunduruyor.

A.R.O.G, Av Mevsimi, Yahşi Batı, Nefes: Vatan Sağolsun gibi filmlerin ortak yapımcısı Fida Film ve ilk kez yapımcı koltuğuna oturan Bluelf Movie; yapımına hazırlandıkları yeni sinema filmi Anadolu Kartalları ile gökyüzüne çıkıyor. Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yılında çekilecek filmin yönetmeni, Türk sinemasının en çok ses getiren filmlerinden Eşkiya, Gönül Yarası, Kabadayı gibi filmlerin yapımcılığını, Herşey Çok Güzel Olacak, İnşaat ve Kabadayı filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Ömer Vargı. Senaryo, Nefes: Vatan Sağolsun filminin senaryosunda da imzası bulunan Hakan Evrensel’e ait.

Anadolu Kartalları, pilot olma hayaliyle yaşayan beş gencin hayatını anlatıyor: Onur, Ayşe, Mustafa, Tunç ve Fatih. Uçuş eğitiminde yaşadıkları zorluklar… Aileleri… Aşkları… Ayrılıkları… Rekabetleri… Dostlukları… Uçabilmek için yaptıkları fedakârlıklar… Beş arkadaş, hayatlarının bu kutsal ama bir o kadar da zor ve stresli döneminde birbirlerine destek olurlar. Bu dönemde deneyimli eğitmenlerinin destekleri ve hayat tecrübeleri de onlara yol gösterir. Uluslararası Anadolu Kartalı Tatbikatı, bu beş gencin hayatını değiştiren bir deneyim olacaktır.

Beş genç pilot adayının yaşamını beyazperdeye aktarırken Türk Hava Kuvvetleri’nin 100’üncü kuruluşunu kutlayan Anadolu Kartalları filminin müzikleri yetenekli müzisyen Ozan Doğulu tarafından besteleniyor.

Filmin görüntü yönetmenliğini ise Eşkıya, Kahpe Bizans, Vizontele Tuuba, Organize İşler, Av Mevsimi gibi önemli filmlerin bol ödüllü ismi ve aynı zamanda sivil havacı olan Uğur İçbak üstleniyor.

Anadolu Kartalları’nın afiş ve özel görsel tasarımları ise bir çok Hollywood filminde de imzası bulunan Emrah Yücel tarafından gerçekleştiriliyor.

Etkileyici bir kadroyla yola çıkan Anadolu Kartalları filminin çekimlerine, Haziran ayı ortasında başlanacak. İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Konya’da gerçekleştirilecek çekimler 8 hafta sürecek. Anadolu Kartalları, 29 Ekim 2011’de tüm Türkiye ve Avrupa’da seyirciyle buluşacak.

Anadolu Kartalları Fotoğrafları

Anadolu Kartalları Fragmanı

Anadolu Kartalları Afişi

sputnik yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı