Anasayfa » Film Tanıtımları » Alice in Wonderland (2010) – Alice Harikalar Diyarında

Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland) yeniden çevriminde güçlü kız imajı baz alınarak Tim Burton tarafından seyircinin karşısına çıkarılıyor. Linda Woolverton’ın çocuk romanından uyarlanan yapım 17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretinde hatırlamıyor bile.

Harikalar Diyarı’nda Alice’i karşılayanlar arasında Mad Hatter karakterini canlandıran Johnny Depp de mevcut. Bu yapımda Johnny Depp ve Tim Burton yedinci kez bir araya geliyorlar. Yine Tim Burton’ın ayrılmaz oyuncu ekibinden, aynı zamanda eşi olan Helena Bonham Carter’da Kırmızı Kraliçeyi canlandırıyor. Sürpriz olarak ise oyuncu kadrosunda 2009 Oscar ödül töreninde En iyi Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterilen Anna Hataway de mevcut.

Tür : Macera / Çocuk / Fantastik / Aile / Gençlik
Yönetmen : Tim Burton
Senaryo : Linda Woolverton, Lewis Carroll (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Dariusz Wolski
Müzik : Danny Elfman
Yapım : 2010, ABD
Oyuncular : Mia Wasikowska (Alice), Johnny Depp (The Mad Hatter), Helena Bonham Carter (The Red Queen), Alan Rickman (The Caterpillar), Michael Sheen (The White Rabbit), Anne Hathaway (The White Queen), Crispin Glover (The Knave of Hearts).

Alice in Wonderland (2010) – Alice Harikalar Diyarında Fotoğrafları

Alice in Wonderland Fragmanı (Türkçe Altyazılı)

castiel yazdı

Yorumlar

  1. xxxx -

    Filmin Linda Woolverton’ın çocuk romanından uyarlandığı söylenmiş. Fakat “Alice in “wonderland Lewis Carrol’ın çocuk romanı değil mi?

  2. true -

    muhteşem bi film olacak kesinlikle.. süper üçlü birarada.. tim burton, johnny depp ve Helena Bonham Carter..

    evet kitap Lewis Carrol’ın ama Linda Woolverton yeniden yazmış olabilir zira; “Linda Woolverton’ın çocuk romanından uyarlanan yapım 17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretinde hatırlamıyor bile.” denilmiş.. ya da sadece senaristliğini yapmıştır.. yanlış yazılmış dicem ama bu da düşük bi ihtimal olur..

Yorum Alanı