Anasayfa » Dizi » Alcatraz (2012) Tanıtımı


Yapımcı J.J. Abrams (Fringe, Lost, Star Trek, Super 8 ve yakında gelecek olan Mission: Impossible – Ghost Protocol) ve aynı zamanda yazar ve yapımcı Elizabeth Sarnoff (Lost, Deadwood) yeni bir gerilim yapımında, zamanın en büyük katillerini, tecavüzcülerini, hırsızlarını barındırmış olan Amerika’nın adı duyulmuş hapishanesi Alcatraz’da buluşuyorlar.

San Francisco Polis Departmanı’ndan Dedektif Rebecca Madsen (Sarah Jones, ‘Sons of Anatchy’) tüyler ürpertici bir cinayet davasına atanır. Cinayet mehelindeki parmak izleri onu ok edici bir zanlıya oturur: Jack Sylvane (konuk yıldız Jeffrey Pierce, ‘The Nine’) yıllar önce ölmüş olan eski bir Alcatraz hükümlüsü. Ailesi göz önüne alındığında iki dedesi, vekilin yerine geçmiş olan amcası Ray Archer (Robert Forster, ‘Jackie Brown’) hapishanede gardiyanlık yapmaktadırlar. Bu durum Madsen’in ilgisini çabucak çeker fakat esrarengiz ‘her şeyi bilen ama hiçbir şey söylemeyen hükümet ajanı Emerson Hauser (Sam Neill, ‘Jurassic Park’) Madsen’in kendini adadığı bu araştırmayı engellemeye çalışır. Bu nedenle Madsen, bu açıklanamayan olaylar dizisini çözmek için Alcatraz uzmanı ve bir çizgi roman meraklısı ‘Dok’ lakaplı Dr. Diego Soto (Jorge Garcia, ‘Lost’) ile parçaları birleştirmeye çalışırlar. Araştırmaları neticesinde bu ikili sadece Sylvane’in hayatta olduğunu öğrenmekle kalmaz, ayrıca San Francisco sokaklarında elini kolunu sallayarak dolaşıp arkasında bedenler bıraktığını da fark ederler ve gariptir ki Alcatraz’in demir yumruk Gardiyan Edwin James (Jonny Coyne, ‘Undercovers’) ve acımasız öteki Gardiyan E.B. Tiller (Jason Butler Harner,’The Changeling) tarafından yönetildiği dönemlerinden beri bir nebze bile yaşlanmamış olduğunu görürler.

Madsen ve Soto davayı çözmek adına isteksizce Ajan Hauser ve onun teknikeri Lucy Banerjee (Parminder Nagra, ‘ER’) takımlarını birleştirirler. Alcatraz’in geçmişini deşerken, devletin ört bas ettikleri ile Rebecca’nin ailesinden gelen mirasını karşılaştırınca, Sylvane’in çok daha büyük, uğursuz bir olayın parçası olduğunu fark ederler. Belki Sylvane bir ilk olabilir ama Alcatraz’dan sonra yeniden beliren tek hükümlü olmayacaktır.

Soruşturma sırasında Soto ve Madsen, Ajan Hauser’in aslında hapishanenin gizli tarihini bildiğini ve mahkûmların dönmesini bekliyor olduğunu keşfederler. Soto hayatının çalışmasının – Alcatraz’in tarihi geçmişi – gerçekleşmesine tanık olacaktır. Bu arada da Madsen’in artık hoşlanmadığı ama kendisine yardımcı ve destek olan San Francisco Polis’i olan nişanlısı Jimmy Dickens (Santiago Cabrera, ‘Heroes’)’la birlikte kalması için çevresindekiler ısrar edeceklerdir. Yüksek derecede gizli bilgi içeren bir davaya atanmasına çok kısa bir süre kalmıştır ve eğer tahminleri doğru çıkarsa geçmişte ailesinin parçalanmış olmasının, bunca zamandır bu ülkeyi güvende tutmak için verdiği savaşın aslında bu güne kadar gelmiş geçmiş en tehlikeli suçlularına karşı olduğunu anlayacaktır.

Alcatraz, Bonanza Productions Inc. tarafından faaliyete gecen, Bad Robot Productions ve Warner Bros. Television eşliğinde yaratılan bu dizinin başyapımcıları ise J.J. Abrams, Bryan Burk (‘Fringe’) ve Elizabeth Sarnoff. Steven Lilien (‘Kyle XY’) ve Bryan Wynbrandt (‘Kyle XY’) ve Sarnoff pilot bölümün senaristleri ve Danny Cannon (‘CSI: Crime Scene Investigation’ ve ‘CSI: Miami’)’de ekibin yapımcıları ve yönetmenleri olarak yer alıyorlar.

Alcatraz Fotoğrafları

Alcatraz Fragmanı

Alcatraz Afişi

Eda Acar yazdı

Yorumlar

Bu yazı hakkında ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Yorum Alanı